Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Zbiornik Kamionka

Akwen znajduje się na terenie miejscowości Kamionka i Ruda, na granicy gmin Ostrów i Sędziszów Małopolski, w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Jest to zbiornik retencyjny utworzony na rzeczce Tuszymce.

Historia powstania zbiornika sięga lat 50. ubiegłego stulecia. Jego powierzchnia wynosi 7 ha, średnia głębokość to 2,5 m, a maksymalna, w okolicach starego koryta, nie przekracza 4 m. Dno zbiornika muliste. Brzegi płaskie, wygodne dla wędkarzy. W 2007 roku zbiornik przeszedł modernizację. Odbudowano zaporę, utworzono jaz i przepławkę umożliwiającą migrację ryb w górne odcinki zlewni. Na łowisku rozgrywane są zawody spławikowe, gruntowe i spinningowe. Wędkarze sięgają po spławik, drgającą szczytówkę, żywca i spinning. Zbiornik zamieszkują różne gatunki ryb, w tym szczupaki i okonie. Warto na nie zapolować, kusząc je za pomocą błystek, woblerów i gum. Najczęstszą zdobyczą są krótkie i średnie szczupaki, ale branie ładnego zębacza również jest możliwe. Zwolennicy metod stacjonarnych koncentrują się na leszczach, karpiach i płociach. Są też karasie i jazie. Białe ryby łowione są na białe i czerwone robaki oraz kukurydzę. Otaczający zalew las gwarantuje bliski kontakt z przyrodą i odpoczynek na świeżym powietrzu z wędką w ręce.

Sekrety łowiska: Wędkując w Kamionce, stosujemy ciemną zanętę z dużą ilością robaków. Najczęstszą zdobyczą są piękne płocie i jazie.

Informacje: Teren łowiska jest administrowany przez Okręg PZW Rzeszów, ul. Akacjowa 36, tel. (17) 854 98 01 (02). Opiekę nad łowiskiem sprawuje Koło Wędkarskie Amur nr 27 w Sędziszowie Małopolskim. W rejonie akwenu znajduje się wiele ośrodków turystyczno-rekreacyjnych.

Dane łowiska
W okolicy