Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Rzeka Warta we Wronkach

Gdy myślę o Warcie – jednej z największych polskich rzek – mam przed oczyma złote leszcze i buszujące pod powierzchnią rapy.

Opisywany przeze mnie odcinek Warty znajduje się w obrębie wielkopolskiego miasta Wronki. Rzeka dzieli miasto na dwie części, połączone dwoma mostami – betonowym (miejskim) i żelaznym (kolejowym). Odcinek ten może się wydawać nudny i monotonny, ale to tylko pozory. Jest to fragment rzeki niemal całkowicie pozbawiony główek i opasek. Brzegi pokrytę są trawą. Rybami dominującymi są przede wszystkim duże leszcze. Miejscowi wędkarze często łowią sztuki przekraczające 3 kg. Obok leszczy można się cieszyć również pięknymi jaziami i płociami których jest tu dużo. Techniką numer jeden jest delikatna przepływanka z przytrzymaniem. Sprawdza się także podczas połowu największych ,,łopat”. Duże leszcze nie są wybredne – chętnie biorą na przynęty pochodzenia roślinnego, tj. pszenicę czy kukurydzę. Wiosną szczególnie sprawdzają się rosówki. Warta we Wronkach może stać się wędkarskim eldorado, jeśli zrezygnujemy z pogoni za szczupakami i skoncentrujemy się na boleniach. Wystarczy trochę chęci i penetrujący powierzchniowe strefy łowiska srebrny wobler, który swoim kształtem imituje ukleję.

Sekrety łowiska:

Największe leszcze łowi się dosłownie pod nogami, obok przybrzeżnych traw. Głębokość w tych miejscach musi przekraczać przynajmniej 1 m.

Informacje:

Odcinkiem opiekuje się Koło PZW Wronki. Wybierając się na to łowisko, załóżmy gumowe buty. Położenie odcinka w obrębie miasta umożliwia łatwy dojazd i możliwość swobodnego zaparkowania samochodu.

Dane łowiska
W okolicy