Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Rzeka Wisła w Puszczy Kozienickiej

Przez lata Wisła była łupiona przez rybaków. Jednak teraz na skutek ograniczeń w połowach powoli się odradza.

Charakterystyka

Wisła w okolicy Kozienic płynie przez dziką Puszczę Kozienicką. Na wielu odcinkach brzegi są niezwykle trudne. Porasta je zwarty pas krzaków i drzew. Ponadto burty są strome i głębokie.

Na prawym brzegu rzeki ciągną się bardzo długie ostrogi. Baseny pomiędzy nimi są zamknięte kamienistymi opaskami. Przez tamki przelewa się woda i żłobi rynny. Od strony brzegu baseny również są wysypane kamieniami.

Od strony rzeki opaski są omywane przez główny nurt Wisły. Tutaj jest już głęboko. Opaski nie są równe – woda przy nich kręci, zwalnia, marszczy się. Czasami przelewa się do basenów.

Ryby i techniki połowu

W Wiśle można zapolować na wszystkie gatunki rzecznych ryb. Z drapieżników najwięcej jest okoni i szczupaków. Są też sandacze, bolenie i sumy. Z ryb spokojnego żeru warto nastawić się leszcze, płocie, klenie i jazie. Są też brzany.

Tutaj sprawdzają się rozmaite techniki połowu – od przepływanki do ciężkiej gruntówki. To samo dotyczy przynęt.

Sekrety łowiska

Choć wiślane baseny między ostrogami wyglądają niezwykle atrakcyjnie, to jednak tutaj lepiej łowić w głównym korycie rzeki. Przy opaskach na duże woblery można złowić szczupaki i sandacze. Czasami uderzy też boleń i sum.

Informacje dodatkowe

Gospodarzem łowiska jest ZO PZW w Radomiu – tel.: (48)363 04 66. Noclegi można znaleźć w Kozienicach. Do Kozienic prowadzi droga nr 723 z Góry Kalwarii lub 731 z Warki.

Dane łowiska
W okolicy