Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Bagno

Bagno to idealne miejsce na sobotnio-niedzielne wędkowanie czy nocną zasiadkę. Zwłaszcza jesienią znajdziemy tu ciszę, spokój i realną szansę na spotkanie z dużą rybą.

Łowisko należy do PGRyb Łysinin. Jego powierzchnia wynosi niecałe 28 ha. Głębokość w części północnej dochodzi do 3 m, południowa strona jest płytsza – 1–1,5 m. Brzeg porośnięty jest trzciną i pałką wodną oraz sitowiem. Dno lekko muliste, porośnięte z rzadka podwodną roślinnością (rdestnica). Dookoła brzegu pobudowane są liczne pomosty wędkarskie, jednak dostęp do wielu z nich jest ograniczony przez zwodzone deski zamykane na kłódkę. Tę barierę można pokonać, stosując wodery. W akwenie występują sandacze, szczupaki, liny, karasie, karpie, tołpygi, amury, płocie i okonie. Jezioro jest płytkie, dzięki czemu woda szybko się nagrzewa, co stwarza idealne warunki do rozwoju dużych ryb karpiowatych. Właściciel wody twierdzi na swoich stronach internetowych, że w Bagnie żyją karpie o masie ponad 30 kg.

Najlepiej polować na drapieżniki w spodniobutach, brodząc za pasem trzcin. Ofiarami spinningisty są głównie okołowymiarowe szczupaki – jest ich bowiem najwięcej. Sprawdza się obrotówka oraz duże, jaskrawe twistery na lekkiej 5–7-gramowej główce dżigowej.

Białą rybę można poławiać zarówno na spławik, jak i metodą gruntową na tradycyjne przynęty: kukurydzę, białe i czerwone robaki oraz kawałki rosówek. Niestety, karpiarze nie mają tu łatwego życia. Rozstawienie tradycyjnego ekwipunku karpiowego jest możliwe tylko w trzech miejscach.

Dojazd

Nad wodę można dojechać, kierując się z Rynarzewa na Łabiszyn. W połowie drogi trzeba skręcić na wypoczynkowe miejscowości Annowo lub Kornelin. Droga prowadzi przez lasy, więc warto mieć ze sobą dokładną mapę lub nawigację GPS. Współrzędne miejsca dojazdu: 53°2’1”N, 17°51’12”E. Tabela opłat – http://www.lysinin.pl/opaty.html.

Sekrety łowiska:

Późną jesienią najskuteczniejszą przynętą na szczupaki jest błystka Rewa Adama Kaczmarka. Dzięki temu, że południowa strona jest płytka i można brodzić, stanowi idealne miejsce do połowu drapieżników na sztuczną muchę.

Dane łowiska
W okolicy