Rzeka Wisła na odcinku Puławy – Dęblin

Prawy brzeg Wisły od Puław do Dęblina to piękna woda, w której nadal można dobrze połowić.

Na opisywanym odcinku Wisła płynie w sąsiedztwie drogi Puławy–Dęblin. Rzeka jest tu szeroka i znacznie czystsza niż np. poniżej Warszawy. Odcinek jest bardzo urozmaicony. Pełno tu umocnień, starych główek, opasek, rozmytych śródrzecznych kamienisk, wysp i odnóg.

Wędkarze łowią tu wszystkie ryby, jakie można spotkać w Wiśle. Amatorzy gruntówki nastawiają się przede wszystkim na leszcze, nierzadko powyżej 50 cm długości, certy i ładne płocie. Spinningiści łowią szczupaki, sandacze, bolenie. Z lekkim spinningiem i małymi woblerami warto pochodzić za kleniem, który też osiąga tu spore rozmiary.

Z dojazdem do wody nie ma problemu na całym odcinku. W wielu miejscach można dojechać do wału, a nawet do samej rzeki. Jedno z najbardziej popularnych łowisk znajduje się w miejscowości Gołąb. W miejscu, gdzie przed laty ładowano na barki kamienie, pogłębione dno jest ich pełne, co stwarza rybom fantastyczne warunki bytowania. Z powodu zaczepów wędkarze zazwyczaj obławiają spokojną wodę w pobliżu kamieniska i porozrywaną ostrogę powyżej. Dobre miejsce znajduje się też w miejscowości Borowa. Jest tu szeroka ostroga ułożona z betonowych płyt, która zmieści kilkunastu łowiących i na którą można wjechać samochodem. Jej napływowa strona to doskonała miejscówka leszczowa. Kolejnym bardzo ciekawym łowiskiem są okolice ujścia Wieprza do Wisły. Osobnym tematem są znajdujące się w międzywalu starorzecza, które warto odwiedzić po wysokiej wodzie.

Sekret łowiska

Karpiarze mogą liczyć na duże karpie (także sazany), które spotyka się na tym odcinku. Warunkiem jest dłuższa zasiadka i odpowiednie nęcenie.

Informacje:

Gospodarzem łowiska jest ZO PZW Lublin. W okolicy znajduje się zabytkowy Kazimierz nad Wisłą – doskonałe miejsce na wyjazd z rodziną czy wypad nad rzekę, choć tak naprawdę warto tu spędzić nawet kilka dni.

Dane łowiska
W okolicy
Autorzy