...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Zbiornik Jelna

W miejscowości Jelna położonej w powiecie leżajskim w gminie Nowa Sarzyna znajduje się niewielki, niespełna jednohektarowy zbiornik retencyjny.

Akwen został utworzony na rzeczce Malinianka. Jest stosunkowo płytki i mocno zarośnięty (zwłaszcza w okresie letnim). Średnia głębokość wynosi 0,5 m, maksymalna – zaledwie 1,5 m. Ma kształt prostokąta. Zbiornik w Jelnej jest rzadko odwiedzany. Brzegi są płaskie i ogólnodostępne. Z metod połowu dominuje tu spławik, drgającą szczytówkę i spinning. Zimą wędkarze łowią spod lodu. Wody Jelnej zamieszkują karasie, płocie, okonie, niewielkie szczupaki i sporo drobnicy. Drapieżniki kusimy na gumy uzbrojone w lekkie główki dżigowe i poppery. Sezon na okonie i szczupaki rozpoczyna się dopiero jesienią, po opadnięciu zielska. Płocie i karasie łowi się głównie na białe robaki, pinki i dendrobeny. Zbiornik stwarza dogodne warunki do połowu dla młodych adeptów sztuki wędkarskiej – dzieci i młodzieży. Jest okazją, aby w ciszy i spokoju, w oderwaniu od zgiełku usiąść nad wodą i cieszyć się licznymi braniami. Jak każdy mały zbiornik Jelna ma swój klimat, dla którego warto odwiedzić to miejsce.

Sekrety łowiska: Atrakcją Jelnej są okonie. Przy korzystnym układzie możemy liczyć na kilka ładnych sztuk. Pasiaki gustują w klasycznych kolorach – fiolety, motor oil, żółcie i perły.

Informacje: Teren łowiska jest administrowany przez Okręg PZW Rzeszów, ul. Akacjowa 36, tel. (17) 854 98 01 (02). Wędkujący mogą zaparkować pojazdy na parkingu przy kościele w Jelnej.

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.