Przyujściowy odcinek Bobru to bardzo ciekawe łowisko różnych gatunków ryb. Jednak wielu wędkarzy poluje tu przede wszystkim na jazie.
Charakterystyka
Na tym odcinku Bóbr ma około 30 metrów szerokości. Głębokość jest zmienna. W przewężeniach, rynnach i w dołach za przeszkodami może być nawet 4 metry wody. Ale są również piaszczyste i żwirowe wypłycenia.
Brzegi są równe, dostępne dla wędkarzy. Najczęściej są wysokie, gdzieniegdzie podsypane kamieniami. Porastają je krzewy i drzewa.
Dno jest piaszczyste, w płytszych fragmentach żwirowate. W wielu miejscach zalegają na nim zwalone drzewa i kamienie.
Ryby i techniki łowienia
Na tym odcinku Bobru łowi się: płocie, leszcze, krąpie, klenie, jazie, bolenie, brzany, szczupaki, okonie, sandacze. Trafiają się sumy, węgorze i karpie.
Spławikowcy łowią tu często na tyczki. Wybierają odcinki o równym uciągu i stałej głębokości. Natomiast spinningiści polują przede wszystkim na jazie i klenie. Szczególnie wiosną można tu liczyć na kapitalne okazy tych ryb.
Na Bobrze sprawdza się również ciężka gruntówka. Miejscowi łowią w ten sposób w miejscach o dużym uciągu. Zakładają na haczyk czereśnie lub czerwone robaki. Ich łupem padają płocie, jazie, klenie i leszcze.
Sekrety łowiska
W wielu miejscach brzegi Bobru są głęboko podmyte przez nurt. Tutaj warto zastosować przystawkę ze spławikiem. Na duże przynęty mogą się skusić grube ryby.
Informacje dodatkowe
Gospodarzem łowiska jest ZO PZW w Zielonej Górze, tel.: (68) 453 73 33. Noclegi i sklepy wędkarskie można znaleźć w pobliskim Krośnie Odrzańskim. Nad wodę prowadzi droga nr 32. Przed Krosnem Odrzańskim trzeba odbić na Stary Raduszec.