...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Kumielskie

Kumielskie jest to nieduże, zaledwie 16-hektarowe jeziorko, znane przede wszystkim z karasi, linów oraz karpi.

Jeziorko znajduje się w centralnej części wsi Kumielsk. Najszybciej możemy do niego dojechać trasą nr 63 z Kolna do Pisza. Za miejscowością Jeże skręcamy w prawo na Białą Piską. Po drodze miniemy wsie: Kałęczyn, Zawady, Liski, a następnie dojedziemy do wsi Kumielsk. Jeziorko położone jest malowniczo wśród pól i łąk. Tworzy przyjemny wiejski klimat, z dala od miejskiego zgiełku. W ciągu ostatnich lat jezioro nie miało dzierżawcy, dopiero od tego roku jego użytkownikiem został pan Maciej Bagiński.
Jezioro Kumielskie otacza szeroki pas trzcin i roślinności nadbrzeżnej. Brzegi są podmokłe, miejscami bardzo grząskie. Wynika to z tego, że do akwenu wpada kilka drobnych strug i kanalików. Z południowej części jeziora wypływa największa struga o nazwie Kulona. Tak ciekawy i urozmaicony naturalnie brzeg jest trudno dostępny dla wędkujących. Wędkarze łowią z kilku drewnianych kładek lub z jednostki pływającej. Jest to płytki akwen o średniej głębokości nieprzekraczającej 1,5 m. W najgłębszym miejscu jezioro ma niewiele ponad 3 m. Dno muliste, z rzadko porastającą roślinnością wodną. Bogactwem jeziora są karasie królewskie, dorodne liny oraz karpie, ale występują także amury, szczupaki i okonie. Przynętą najczęściej używaną i dającą najlepsze rezultaty jest ciasto z miodem lub kukurydza konserwowa. Warto jednak czasem spróbować najprostszej przynęty – czerwonego robaka. Najczęściej łowi się karasie, których masa nierzadko przekracza 1 kg. Ryb w łowisku jest sporo, choć nie ma tu wielkich okazów.

 

Sekrety łowiska
Planując wędkowanie na Kumielskim, warto zabrać ze sobą niewielką łódkę lub ponton, gdyż wszystkie kładki mogą być zajęte.
Przynęty – kukurydza konserwowa, robaki, ciasto z miodem

Informacje – Dzierżawcą jeziora jest Maciej Bagiński, tel. 519 439 754. Informacje o jeziorze i zakup licencji bezpośrednio u dzierżawcy lub we wsi Kumielsk w sklepie „Florian” w godz. 7.00–20.00. Cena za jeden dzień – 12 zł, jeden tydzień – 40 zł. Licencja umożliwia wędkowanie z łodzi lub brzegu.

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.