Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Rosnowskie w gminie Komorniki

Jezioro Rosnowskie (20,36 ha) położone jest przy drodze krajowej nr 5 Wrocław – Poznań, zaledwie 15 km od centrum Poznania. Nie jest łatwym łowiskiem ze względu na niewielki dostęp do linii brzegowej, ale efekty wędkarskie potrafią to wynagrodzić.

Aby dojechać nad jezioro, jadąc z Poznania należy skręcić za jeziorem w prawo i od razu jeszcze raz w prawo. Na końcu ślepej uliczki można zaparkować samochód i ewentualnie zwodować łódź. Jest to jeden z nielicznych fragmentów łowiska, gdzie dostęp do wody utrudniają jedynie trzciny, a nie ogrodzenia prywatnych posesji. Z brzegu powędkować można również w okolicach stanicy wędkarskiej za przedszkolem przy ul. 1 Maja w Rosnówku. Mimo trudnych warunków, warto spróbować zapolować na szczupaka z gumową przynętą lub woblerem. Liczne trzcinowiska sprzyjają tym drapieżnikom. Niestety, do najlepszych miejscówek dotrzemy tylko łodzią. Łowione ryby nie są okazami, ale wymiarowe sztuki to nie rzadkość. Od czasu do czasu w szczupakową przynętę uderzy okoń. W jeziorze występuje liczna populacja małych płoci i leszczy, które dobrze biorą na białe robaki podawane najczęściej na zestawie spławikowym. Spośród innych ryb spokojnego żeru trafiają się liny, karasie oraz karpie. Krążą słuchy o kilkunastokilogramowych sumach.

Sekrety łowiska:

W trudno dostępnych miejscach z brzegu, podczas nocnej zasiadki można połowić karpie na kukurydzę.

Informacje:

PZW gospodaruje na dwóch akwenach położonych najbliżej drogi Wrocław – Poznań. Kolejne dwa należą do Wielkopolskiego Parku Narodowego. Obowiązuje na nich osobne zezwolenie i zasady wędkowania określone przez zarządzenie Dyrektora Wielkopolskiego Parku Narodowego nr 14/2013 z dnia 15 kwietnia 2013

Dane łowiska
W okolicy