Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Rzeka Bug koło Kryłowa

To chyba najbardziej dzikie łowisko w Polsce. Tutaj dosłownie co metr znajdują się kapitalne miejscówki.

Charakterystyka

Bug w okolicy Kryłowa ma 20-30 m szerokości. Nurt jest silny. Brzegi są trudne, w wielu miejscach niedostępne dla wędkarzy. Woda jest wręcz usłana zwalonymi drzewami i gałęziami.

Głębokość rzeki jest zmienna. Płytsze odcinki przeplatają się z przegłębieniami. Nurt tworzy rynny, doły, ale i piaszczyste oraz żwirowe wypłycenia. Na głębokich zakrętach burty są strome, nawet niebezpieczne dla wędkarzy.

W kilku miejscach na brzegach widać ślady szczątkowych regulacji. Zewnętrzne strony zakrętów podsypano kiedyś kamieniami. Jednak nurt zdążył już roznieść je po rzece.

Wzdłuż Bugu ciągną się malownicze starorzecza. W nich również jest mnóstwo zaczepów. Jest też roślinność wodna.

Ryby i techniki łowienia

Miejscowi spinningiści polują głównie na szczupaki, okonie, sumy i bolenie. Ich zestawy są bardzo solidne. Stosują duże obrotówki i błystki wahadłowe. Ze względu na liczne zaczepy prowadzą przynęty dość płytko.

Spławikowcy upodobali sobie przede wszystkim głębokie, podmyte burty. Łowią przy nich na przystawkę ze spławikiem. Najczęściej zakładają na haczyk czerwone robaki i ziarna zbóż.

Sekrety łowiska

W Bugu najlepsze są duże przynęty. Drapieżniki kryją się zwykle w plątaninie zatopionych konarów i tylko duży kąsek może je stamtąd wywabić. Podanie przynęty na dno kryjówki zawsze kończy się zaczepem. Chyba że wcześniej weźmie ryba.

Informacje dodatkowe

Gospodarzem łowiska jest ZO PZW Zamość – tel.: (84)638 45 56. Noclegi można znaleźć w Hrubieszowie, Zamościu i Chełmie. Do Kryłowa prowadzi lokalna droga z Hrubieszowa.

Dane łowiska
W okolicy