Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jaśkowo Małe

Jaśkowo Małe to niewielkie jeziorko położone w lesie. Powierzchnia tego akwenu to zaledwie 14,88 ha. Mała też jest jego głębokość – od 0,5 do 1,5 m. Brzegi porośnięte są drzewami i bujną roślinnością.

Wokół jeziora rozciągają się tereny bagienne. Można do niego dojechać samochodem praktycznie tylko jednym zjazdem. Ulubioną metodą łowiących tu wędkarzy jest grunt. Wyrzucany koszyczek z zanętą w tym trudnym łowisku doskonale zwabia ryby. Najlepiej łowi się w godzinach porannych, w sezonie letnim między 3.30 a 8.00 rano.

W jeziorze można złowić przede wszystkim liny, karasie i wzdręgi. Najlepiej sprawdzającą się przynętą jest kukurydza, ziemniaki pokrojone w kostkę oraz czerwone robaki. Na białe robaki biorą tylko małe rybki.

Zdarza się, że i spinningiści odwiedzają to jeziorko. Jednak szczupaki łowi się tu bardzo rzadko, a i okonie nieczęsto czepiają się haczyka. Ryby trafiają się na gumy z lekkimi główkami oraz wahadłówki. Rzucając przez gęsto rosnące przy brzegu drzewa, spinningista nie ma dużego pola manewru przynętą. Rzuty są krótkie i trudne. Często zdarzają się zaczepy – i na gałęziach drzew, i w wodzie.

Sekrety łowiska

Na tutejsze liny, karasie i płocie miejscowi wędkarze używają metody gruntowej z zanętą w koszyczku lub sprężynie. Niezbędne w tym trudnym łowisku są długie kalosze albo śpiochy.

Informacje

Jezioro Jaśkowo Małe podlega pod Gospodarstwo Rybackie PZW w Suwałkach, tel./fax (0) 87 566 40 05 lub (0) 87 566 36 36. Łowisko znajduje się między miejscowościami Wiartel i Szeroki Bór. Udostępnione wędkowanie wyłącznie z brzegu.

Dane łowiska
W okolicy