Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Pamiątkowo

Pamiątkowo oddalone jest o 14 km od Poznania. Bogactwo łowiska przyciąga wędkarzy z całej Wielkopolski.

Łowisko znajduje się w miejscowości Pamiątkowo, na trasie Poznań– Szamotuły. Jezioro jest otoczone lasem. Powierzchnia akwenu to około 77 ha. Malowniczy krajobraz sprzyja rozwojowi turystyki, nie tylko wędkarskiej. Dno jest różnicowane, z podwodnymi górkami i blatami, pokryte piaskiem i mułem. Pamiątkowo jest płytkie – jego średnia głębokość to zaledwie 3 m. Od dłuższego czasu jezioro jest intensywnie zarybiane leszczami, karpiami, karasiami, linami, a także szczupakami i sandaczami co cieszy spinningistów. Łowiąc z łodzi, mamy realne szanse na połów sandaczy, których w łowisku jest naprawdę dużo. Spinningiści poszukujący szczupaków również odnoszą sukcesy. Nie ma tu wprawdzie okazów, ale myślę, że komplet zębaczy przekraczających 50 cm jest przy dobrych warunkach możliwy. Skuteczne na drapieżniki są średnie gumy oraz woblery. Ryby spokojnego żeru poławiane są przede wszystkim metodą gruntową, odległościówką, a ostatnio także metodą włosową. Pamiątkowo słynie przede wszystkim z pięknych linów – największe znacznie przekraczają 1 kg.

Sekrety łowiska:

Pamiątkowo to jezioro, w którym szczególną uwagę należy poświęcić linom i karasiom. Polecam spławikówkę podaną w płytkiej, cichej zatoczce.

Informacje:

Łowisko jest ogólnie dostępne z brzegu i z łodzi. Wchodzi w skład jezior należących do Gospodarstwa Rybackiego w Lutomiu, którym zajmuje się pan Szymon Jurgowiak, tel. (61) 295 20 17.

Dane łowiska
W okolicy