Oleśnikowa Dolina

To prywatne, zadbane i dobrze zarybione łowisko jest świetną propozycją spędzania wolnego czasu. Mimo dużej liczby ryb trzeba dobrze pomyśleć, aby przechytrzyć okazałą sztukę.

Znajduje się około 60 km od Warszawy, w okolicach Grójca. Są to trzy połączone stawy, udostępnione do wędkowania. Ich wielkość to około 4,3 ha. Głębokość waha się od 0,80 do 2,5 m. Dno jest zróżnicowane, z mulistymi fragmentami oraz twardymi górkami. Występują również zaczepy, szczególnie w północnej części zbiornika. Na południu znajduje się parking, toaleta oraz barek, w którym można coś zjeść oraz kupić napoje. Bezpiecznie jest zarezerwować sobie wcześniej stanowisko, gdyż w weekendy przyjeżdża tu dużo wędkarzy. W stawie pływają: karasie, płocie, liny, karpie (przeważają sztuki 5–7 kg), amury, tołpygi, sumy, szczupaki, sandacze. Zbiornik nie jest duży i nie wymaga dalekich rzutów. Jest bardzo dobrym łowiskiem dla początkujących karpiarzy, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z karpiowaniem. Ryby mają swoje kaprysy i czasami trzeba nie lada trudu, aby coś złowić. Wszelkie dodatkowe informacje na stronie internetowej łowiska: http://www.olesnik.pl/

Sekrety łowiska

Dobrą przynętą na karpie jest pływająca skórka chleba na zestawie spławikowym. Można nęcić wtedy pływającym pelletem lub preparowanym ryżem. Ryby podnoszą się z dna i chętnie jedzą z powierzchni.

Informacje

Dojazd od Grójca drogą 728 lub 725. Zjeżdżamy w drogi lokalne i kierujemy się do Błędowa, stąd jest już parę kilometrów do miejscowości Oleśnik, w której znajduje się łowisko. Przed łowieniem należy zapoznać się z regulaminem.

Dane łowiska
W okolicy
Autorzy