Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Kanał Powodziowy we Wrocławiu

We wschodniej części Wrocławia rozpoczyna swój bieg Kanał Powodziowy, stanowiący jeden z elementów Wrocławskiego Węzła Wodnego. Służy on do przeprowadzania przez miasto wód powodziowych.

Poziom wody oraz siła nurtu ulegają w kanale znacznym wahaniom ze względu na pełnioną funkcję. Szerokość cieku wynosi maksymalnie 100 m przy jazie i zmniejsza się do około 60 m pod Mostem Swojczyckim. Dno jest kamieniste na całej szerokości koryta, a brzegi porasta trawa. Doskonałe miejsce do życia znalazły tutaj głównie jazie, klenie, bolenie, brzany oraz płocie i okonie.

Najlepsze efekty wędkarskie możemy osiągnąć przy średnim i niskim stanie wody. Wysoki poziom wody praktycznie uniemożliwia łowienie ze względu na silny nurt. Przez większą część roku w kanale panują warunki umożliwiające brodzenie, co ułatwia polowanie smużakami na klenie. Kilka razy na łowisku widziałem nawet muszkarzy, z powodzeniem łowiących białoryb. Powierzchniową przynętę warto czasem zamienić na przynętę schodzącą głębiej, a wtedy oprócz jazia i klenia wytrzymałość naszych zestawów może sprawdzić odrzańska brzana. Część miejscowych wędkarzy wykorzystuje sezon wiosennoletni na aktywne szukanie kleni z lekką gruntówką i czereśnią na kotwiczce. Spośród innych metod popularny jest również feeder z białymi lub czerwonymi robakami oraz wszelkie metody spławikowe.

Sekrety łowiska:

Przed łowieniem warto spojrzeć na wodę z mostu Swojczyckiego. Daje to szansę wypatrzenia, gdzie aktualnie żerują klenie i brzany.

Informacje:

Łowisko podlega Okręgowi PZW we Wrocławiu tel. 71 344 44 01. Samochód można zostawić w okolicach mostu Swojczyckiego lub przy Jazie Bartoszowickim.

Dane łowiska
W okolicy