Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Zbiornik Floryda w Leżajsku

Floryda to obok akwenów w Ożannie i Brzózie Królewskiej jedna z najatrakcyjniejszych propozycji wędkarskich w powiecie leżajskim. Otoczony lasem tworzy wręcz bajkowy klimat.

Zbiornik został utworzony na rzeczce Jagodzie. Jego powierzchnia wynosi około 3,5 ha. Maksymalna głębokość – 3 m, średnia – 1,5 m. Powyżej zbiornika powstało wiele żeremi bobrowych, a bobry nocą zapuszczają się na zbiornik. Wędkując na Florydzie, możemy złowić praktycznie większość ryb występujących w wodach nizinnych. Do najczęstszych zdobyczy należą: karpie, płocie, karasie, amury, okonie i szczupaki. Zdarzają się też tołpygi i węgorze. Przy odrobinie szczęścia wody Florydy mogą zaskoczyć rekordową rybą. W sezonie letnim zdecydowanie najlepszą porą do wędkowania jest noc. Ryby spokojnego żeru łowimy na spławik i drgającą szczytówkę. Sprawdza się zanęta płociowa i karpiowa, a z przynęt kukurydza, białe robaki i aromatyzowane ciasto. Ulubionym zapachem ryb jest tutaj truskawka. W zanęconym łowisku biorą grube płocie i karasie. Szczupaki biją w tradycyjne lekkie błystki obrotowe i wahadłowe, woblery, a także gumy. Okonie łowimy na paprochy na trok boczny.

Akwen cechuje spora presja miejscowych i przyjezdnych wędkarzy. Prowadzone są akcje zarybieniowe. Zalew jest miejscem rozgrywania licznych zawodów i imprez wędkarskich. Szczególną opiekę nad łowiskiem sprawuje miejscowe koło wędkarskie nr 18 „San” w Leżajsku.

Sekrety łowiska: Skuteczną przynętą w tym łowisku jest zielony groszek. Na haczyk zakładamy ziarnko groszku i możemy liczyć na karpia, amura, lina i ładną płoć.

Informacje: Teren łowiska administrowany jest przez Okręg PZW Rzeszów, ul. Akacjowa 36, tel. (17) 854 98 01 (02). Przed rozpoczęciem wędkowania należy zapoznać się z informacjami na temat akwenu wywieszonymi na tablicy ogłoszeniowej znajdującej się na terenie zbiornika.

Dane łowiska
W okolicy