Rzeka Wisłok w Rzeszowie

Warto odwiedzić ten fragment Wisłoka, gdyż woda ta pozytywnie zaskoczyła już niejednego wędkarza. Odcinek obfituje w populacje różnego rodzaju gatunków ryb.

Na rzeszowskim odcinku Wisłoka łowi się z powodzeniem szczupaki, okonie, klenie, a także rapy. Z rapami jednak różnie bywa, a przynajmniej zdania i opinie wędkarzy na ten temat są podzielone. Jedni uważają, że boleni tutaj nie brakuje, czego dowodem mają być głośne i widowiskowe akrobacje dużych ryb tuż pod powierzchnią wody. Inni z kolei twierdzą z uporem, że te ataki to sprawka wygłodniałych i agresywnych szczupaków, które sieją popłoch i zamieszanie wśród wszędobylskiej drobnicy. Dla wielbicieli spinningu pozostają jeszcze ładne klenie, których możemy się spodziewać w okolicach podtopionych gałęzi oraz traw, a także wszelkich przeszkód w nurcie. Łowi się je na woblery.

Wybierając się nad Wisłok w Rzeszowie, nie musimy ograniczać się jedynie do aktywnych form łowienia. Spławik lub gruntowa zasiadka to również dobry wybór, który może się okazać bardzo skutecznym rozwiązaniem. Przez większą część sezonu możemy się cieszyć braniami dorodnych leszczy, krąpi, cert, płoci oraz jazi. Sprawdzonymi przynętami są białe robaki, kukurydza i ciasto. Każdy wędkarz z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. Zapraszam więc wszystkich zainteresowanych na przygodę z wielką rybą do Rzeszowa – pięknej stolicy Podkarpacia.

Sekrety łowiska: Wisłok w Rzeszowie jest wielką tajemnicą, której posmakować mogą niemal wszyscy wędkarze, jednak pod warunkiem, że dość często będą przebywać nad wodą, wykażą się choć szczyptą wędkarskich umiejętności i… dopisze im szczęście.

Informacje: Teren łowiska jest administrowany przez Okręg PZW Rzeszów, ul. Akacjowa 36, tel. (0) 854 98 01 (02). Będąc w Rzeszowie, możemy odwiedzić sklepy wędkarskie. Jeden z nich zasługuje na szczególną uwagę ze względu na duży wybór i profesjonalną obsługę. Jest to sklep Jerzego Tomaki, mieszczący się przy ul. Piłsudskiego. Serdecznie zapraszamy!

Dane łowiska
W okolicy
Autorzy