Jezioro Rąbki

To sąsiadujące z lasem jezioro jest doskonałym miejscem na odpoczynek z wędką w ręku. Warto je odwiedzić o każdej porze roku.

Rąbki to mały zbiornik wodny o powierzchni 7,09 ha i głębokości do 7,2 m. Można tu trafić na wiele gatunków ryb. Najbardziej popularne są karpie, płocie, liny, szczupaki i okonie. Najczęściej stosowane przez miejscowych wędkarzy są metody spławikowa i gruntowa. Najlepsza pora połowów przypada na godziny ranne i wieczorne, jedynie zimą ryby biorą praktycznie o każdej porze dnia. Białe ryby można zwabić na kukurydzę i kolorowe robaki. Jeżeli łowisko jest systematycznie nęcone grubszą zanętą, podchodzą większe płocie, które łowione są najczęściej na bat. Karpie skutecznie łowi się na kulki proteinowe. Drapieżniki biorą na gumy. Szczupaki na seledynowe lub białe kopyta. Najczęściej trafiają się sztuki do kilograma, rzadziej większe. Okonie preferują małe twistery o kolorze perłowym lub motor oil, biorą jednak bardzo chimerycznie, więc są trudne do złowienia. W porze zimowej na lodzie wędkarze ustawiają się głównie na płocie. Wzdłuż całego brzegu można znaleźć dobrą miejscówkę na wygodne zarzucenie wędek, z wyjątkiem kilkudziesięciu metrów podmokłego terenu. Jezioro jest regularnie zarybiane i pilnowane przez miejscowe koło PZW w Przechlewie.

Sekrety łowiska

Skuteczną i uniwersalną metodą na liny i grube płocie jest przegruntowany zestaw spławikowy. Ryby często biorą na kanapkę składającą się z kukurydzy i białych robaków. Szczupaki nierzadko łowi się późnym wieczorem.

Dane łowiska
W okolicy