Jezioro Bucharzewskie

Jezioro Bucharzewskie jest niewielkim, ale atrakcyjnym dla wędkarzy łowiskiem położonym w powiecie międzychodzkim na Pojezierzu Poznańskim.

Bucharzewo to niewielka wieś w pobliżu Sierakowa, znana z walorów turystycznych. Wielu mieszkańców Wielkopolski ma tu swoje domki letniskowe lub w sezonie letnim przyciąga ze sobą przyczepy kempingowe. Znajdujące się obok wsi Jezioro Bucharzewskie zajmuje powierzchnię 14 ha, a jego maksymalna głębokość to zaledwie 5 m. Położone jest w zacisznym miejscu, otoczone lasem, co sprawia, że panuje tu magiczna atmosfera. Bliskość otaczającej przyrody powoduje, że wędkowanie tutaj jest czystą przyjemnością nawet wtedy, gdy ryby mają gorszy dzień. Dzięki dużej liczbie wędkarskich stanowisk wędkarze mają dogodne warunki do wędkowania. W Bucharzewskim występuje wiele gatunków ryb, jednak najciekawsze propozycje dla wędkarzy to liny, leszcze, karpie i szczupaki. Rybą, która może być symbolem tego jeziora, jest lin. Te przepiękne ryby mają tu dogodne warunki do życia. Najlepsze linowe miejsca znajdują się w strefie przybrzeżnej łowiska, wśród pasów wynurzonej roślinności, którą stanowi grążel żółty. Liny uwielbiają czerwone robaki, ale równie dobrze można je prowokować do brania, stosując ziarna aromatyzowanej kukurydzy. Szczupaki występujące w Bucharzewskim najchętniej atakują duże obrotówki, a także bezsterowe woblery.

Sekrety łowiska:

Podczas połowu przy pasie roślinności trzeba zastosować mocny sprzęt. Solidny zestaw to jedyny sposób na skuteczną walkę z dużym linem wśród zaczepów.

Informacje:

Pokoje do wynajęcia oferuje ,,Chata Zbójców”, Bucharzewo 64, tel. (61) 295 30 56. Łowisko podlega Gospodarstwu Rybackiemu Sieraków, ul. Wieleńska 16, 64-410 Sieraków, tel. (61) 29 52 265.

Dane łowiska
W okolicy
Autorzy