Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Kopcze

Niewielkie, niespełna 30-hektarowe jezioro Kopcze cechuje się słabo rozwiniętą linią brzegową. Co zatem przyciąga wędkarzy nad brzegi tego zbiornika?

Zaletą akwenu jest przede wszystkim cisza i spokój. Oddalenie od dużych aglomeracji, otoczenie lasu i widok dzikich zwierząt – to decyduje o atrakcyjności tego miejsca.. Niestety, jezioro Kopcze powoli wysycha, dlatego trzeba się spieszyć, by odkryć jego różnorodny rybostan, zanim łowisko zmieni się w polną kałużę. Głębokość maksymalna wynosi około 7 m, a średnia – zaledwie 3 m. Warto się tu wybrać na karasie, płocie, okonie, karpie, liny, szczupaki i sumy. Istotną zaletą tego miejsca jest duży, leśny parking. Pozostawiony na nim samochód można obserwować podczas wędkowania. Drzewa rosnące wzdłuż linii brzegowej osłaniają zbiornik od wiatru, dlatego najczęściej stosowaną metodą połowu ryb spokojnego żeru jest technika matchowa oraz delikatny feeder. Drapieżniki łowi się na ciężkie wahadłówki, które umożliwiają dokładne obłowienie stref wody znacznie oddalonych od brzegu. Sprawdzają się tu również przynęty miękkie oraz woblery, skuteczne zwłaszcza w maju. Łowisko podlega Nadnoteckiemu Okręgowi PZW w Pile. Odwiedzając jezioro Kopcze, warto zabrać aparat fotograficzny, a wolne od wędkowania chwile można spędzić na zbieraniu grzybów, których w tamtejszych lasach nie brakuje.

Sekrety łowienia:

Najlepszą przynętą na ryby karpiowate w Kopczy są ugotowane, barwione ziarna pęczaku o zapachu czosnku.

Informacje: Jadąc z Piły krajową dziesiątką, dojeżdżamy do Śmiłowa, później kierujemy się na Chodzież. Jedziemy kilka kilometrów, mijamy ostry zakręt w lewo i stację benzynową. Naprzeciw niej jest droga prowadząca do parkingu.

Dane łowiska
W okolicy