Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Portowe w Szczecinie

Jezioro Portowe ma brzegi albo betonowe, albo trudno dostępne, a woda do czystych nie należy. Ale ryby są tutaj piękne.

Prawie całe jezioro otaczają działki rekreacyjne i lasy. Stanowisk wędkarskich jest niewiele, aczkolwiek można wędkować z solidnych pomostów wybudowanych przez działkowców. Trzeba tylko pamiętać, by ustąpić miejsca właścicielowi pomostu, gdy ma ochotę powędkować.

Ten 33-hektarowy akwen to chimeryczne i trudne łowisko, mogące jednak obdarzyć ładnymi rybami. Dno w większości jest żwirowo-piaskowe, ale zdarzają się miejsca muliste. Średnia głębokość to 4 m, maksymalna – prawie 30 m. Dużo górek podwodnych i spadów stwarza bardzo dobre warunki do bytowania szczupaków i okoni. Jezioro jest systematycznie zarybiane przez PZW Szczecin szczupakami, linami, sandaczami, a także śladowo węgorzami. Portowe to łowisko głównie drapieżników. Dobre są przynęty imitujące ukleje, których stada pływają przy powierzchni. Klasyczna żywcówka też zdaje egzamin. Jezioro ma połączenie Kanałem Rybnym z odnogą Odry Parnicą, dlatego występują tu wszystkie nizinne drapieżniki, z boleniami i kleniami włącznie, oraz płocie, leszcze, karasie i karpie. Białoryb łowi się na bolonkę i feeder. Na haczyku wiosną króluje biały i czerwony robak. W okresie letnim na liny zakładamy rosówkę lub kukurydzę. Parodniowe nęcenie trudno dostępnej miejscówki kukurydzą z pęczakiem przynosi dobre efekty w postaci linów i karpi. Najlepsze miejsca do łowienia pod względem dojazdu znajdują się wzdłuż brzegu, który jest przy torach kolejowych blisko stacji PKP Port Centralny. Tu też łatwo zwodujemy łódkę.

Sekrety łowiska:

Do połowu szczupaków na żywca polecam karasie. Najlepsze miejsca na zasiadkę żywcową znajdują się wzdłuż brzegu z lasem. Piękne okonie biorą na średniej wielkości obrotówkę prowadzoną wolno przy samym dnie.

Informacje:

Gospodarzem Portowego jest PZW Szczecin, ul Mickiewicza 3, tel. 914 347 625. Dojazd: z ul. Kanał Parnicki, po przejechaniu pod wiaduktem skręcamy w prawo i jedziemy drogą płytową do momentu, aż po prawej stronie zobaczymy jezioro. Można też dojechać autobusem linii 52. Wówczas wysiadamy za wiaduktem przy Przekopie Parnickim.

Dane łowiska
W okolicy