Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Węgorzyno

Zlewnia Regi obfituje w rybne jeziora. Na jednym z dopływów, Brzeźniackiej Węgorzy, znajdziemy kilka malowniczych jezior. Węgorzyńskie, położone na wschód od miasteczka Węgorzyno, to jezioro sandaczowe o powierzchni prawie 70 hektarów. Po latach rybackiej eksploatacji obecnie jest pod opieką koła wędkarskiego Węgorz z Węgorzyna i znowu obfituje w ryby. Miłośnicy białorybu mogą tu połowić leszczy i płoci. W jeziorze pływają też karpie i liny. Na poszukiwania tych ryb lepiej wybrać się nad zachodnią, płytszą część akwenu, przy miasteczku. Natomiast wschodnia część jest zdecydowanie głębsza, oddzielona płytkim garbem. Tu można znaleźć piękne szczupaki i okonie. W najgłębszej części spotkać można ładnego sandacza i sporadycznie suma. Na grunt możemy trafić pięknego węgorza. Warto zwłaszcza spróbować na ikrzyce uklei w okresie tarła tej rybki. Otoczenie jeziora jest zadbane i regularnie sprzątane. Duża liczba kładek ułatwia wędkowanie, zwłaszcza w głębszej części, gdzie otaczający akwen kilkumetrowy pas trzcin skutecznie utrudnia dostęp do jeziora. W płytszej części można brodzić.

Sekrety łowiska:

Szukając w tym jeziorze szczupaków, warto wrócić do tradycyjnych przynęt z metalu. Na dużego obrota potrafi też „siąść” niezły garbus.

Informacje:

Gospodarzem wody jest ZO PZW Szczecin. Najlepszy dojazd z drogi Węgorzyno–Brzeźniak, tuż przed przejazdem zjazd na „kocie łby”. W dole widać jezioro. Z tej strony jest najgłębiej. Dróżką dojedziemy aż do plaży naprzeciwko miasteczka. Na jeziorze obowiązuje zakaz łowienia ze środków pływających.

Dane łowiska
W okolicy