...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jeziorka Powsinkowskie i Wilanowskie

Powsinkowskie i Wilanowskie

W południowej części Warszawy znajdują się dwa malownicze jeziorka, w których, mimo bliskości miasta, można spokojnie połowić.

Oba zbiorniki są pozostałościami dawnego koryta Wisły. Mają podłużny kształt i łączą się ze sobą. Nad położonym po południowej stronie Jeziorze Powsinkowskim znajduje się minipark i duży plac zabaw dla dzieci. Jezioro Wilanowskie sąsiaduje na zachodnim brzegu z zabytkowym pałacem w Wilanowie. Od strony wschodniej brzegi zbiorników są znacznie bardziej naturalne i sprzyjające wędkarzom. W większości miejsc jest wygodny dostęp do wody. Jeziorka mają ciemną wodę, Otoczone są drzewami, trzcinowiskami i w dużej części porośnięte grążelami. Ich dno jest miękkie, muliste. W wielu miejscach znajdują się zatopione gałęzie.

Występują ryby charakterystyczne dla tego typu wód. Cierpliwi wędkarze mogą liczyć na dorodne karasie i liny. Oprócz nich są tu płocie, okonie, szczupaki. Utrapieniem łowiska są wszechobecne sumiki karłowate, które osiągają imponujące rozmiary i same w sobie mogą być celem połowu. Wędkarze stosują wzmocnioną spławikówkę z niewielkim, montowanym na stałe spławikiem. Popularną przynętą są tutaj parzone płatki owsiane. Na szczupaki skuteczna jest tradycyjna żywcówka.

Licząc na większe ryby najlepiej udać się na wschodni brzeg Powsinkowskiego, gdzie znajdziemy więcej wody wolnej od roślinności. Warto zapuścić się też w północne krańce Wilanowskiego. Duże możliwości stwarza obłowienie wody z własnego pontonu czy małej łódki.

Sekrety

Łowiący ryby spokojnego żeru najlepsze wyniki mają w godzinach wczesnoporannych.

Informacje

Dojazd – z ul. Konstancińskiej należy skręcić w ul. Vogla. Można też dojechać autobusami linii nr 164 i nr 164. Gospodarzem Jeziora Wilanowskiego jest Okręg Mazowiecki PZW, tel. 22 620 51 96

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.