Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Gopło

Z pewnością każdy słyszał o tej wodzie. Ale czy ktoś próbował w niej łowić?

Charakterystyka

Gopło jest największym jeziorem Pojezierza Wielkopolsko-Kujawskiego. Położone jest w dorzeczu Noteci, około 40 km na północ od Konina. Powierzchnia jeziora wynosi 2160 ha, a maksymalna głębokość 16,6 m. Linia brzegowa ma długość 88 km!

Brzegi jeziora są zróżnicowane. Miejscami są twarde, dostępne dla wędkarzy. Ale w wielu częściach mokradła, trzciny i krzaki utrudniają dojście do wody.

Dno jeziora również jest bardzo urozmaicone. Są tu górki, twarde blaty, wypłycenia, rozmaite zatoczki i przegłębienia. Woda jest mało przejrzysta.

Ryby i techniki łowienia

Akwen obfituje w ryby spokojnego żeru. Najczęściej łowi się niewielkie płocie, leszcze i krąpie. Ryby te biorą na ciasto z chleba lub kaszy manny oraz na białe robaki. Trafiają się także bardzo ładne jazie. Niewiele jest karpi i amurów.

Z drapieżników dużo jest sandaczy, okoni i szczupaków. Są też sumy. Drapieżniki łowi się przede wszystkim z łodzi, na żywca. Mało kto wierzy w skuteczność gum i innych przynęt sztucznych.

Sekrety łowiska

Jezioro jest stale zarybiane. Mimo to wpływają tu też ryby z Noteci. Np. duże sumy. Ryby te rzadko trafiają się wędkarzom, ale tak naprawdę niewielu próbuje je łowić.

Informacje dodatkowe

Gospodarzem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie „Gopło”. Znajduje się ono w Kruszwicy przy ul. Wodnej 9, tel.: (52)351 54 26. Jezioro jest położone na terenie Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia. Obowiązują na nim specjalne przypisy. Dodatkowe informacje można uzyskać w dyrekcji Parku, tel.: (52)351 54 15. Noclegi: w Kruszwicy.

Dane łowiska
W okolicy