Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Zielone Duże

Jest to ciekawe łowisko położone w okolicach Konarzyn w powiecie chojnickim. Praktycznie z każdej strony otoczone jest lasem.

Powierzchnia jeziora wynosi 30 ha, a maksymalna głębokość dochodzi do 9 m.

Zielone Duże ma ostre spady zaczynające się dość blisko brzegu. Dno zarówno piaszczyste, jak i muliste. Największa powierzchnia piaszczystego dna znajduje się na dzikiej plaży. Najbardziej popularnymi rybami są płocie, leszcze, liny i wzdręgi. Łowi się je najczęściej na kolorowe białe robaki lub pinki. Chcąc łowić większe sztuki, należy założyć na haczyk ziarenko słodkiej kukurydzy. Liny i leszcze często kuszą się na rosówki. Można także spróbować łowić je na różnego rodzaju kanapki. Najlepszym czasem połowu jest świt i zmierzch. Często łowi się tu naprawdę ładne sztuki płoci i leszczy. Najlepiej łowić je na odległościówkę, ponieważ ostre spady utrudniają połów krótkimi batami. Spady sięgają 9 m, potem dno wyrównuje się i jest prawie płaskie. Miejscowi wędkarze łowią tutaj z gruntu, co także jest skuteczną metodą na leszcze i liny. Brzeg jest praktycznie w całości dostępny. Latem nie polecam łowienia blisko plaży, gdyż jest ona miejscem biwakowania dla harcerzy oraz dzikim kąpieliskiem. Z drapieżników występują tu szczupaki i okonie. Najlepiej biorą na gumy i duże obrotówki. Okonki lubią skusić się na boczny trok.

 

Sekrety łowiska

Najbardziej polecam łowienie na kancie, czyli w miejscu, gdzie kończy się spad, a zaczyna płaskie dno. Na tym akwenie istnieje również zasada „im dalej od plaży, tym lepiej”.

Informacje

Gospodarzem jeziora jest Okręg PZW Słupsk, a opiekuje się nim koło PZW w Konarzynach. Zezwolenia wykupujemy u skarbnika koła. Aby dojechać nad Zielone, należy dojechać do miejscowości Zielona Chocina, a następnie skręcić w prawo. Droga z Zielonej Chociny do jeziora zajmie nam samochodem około pięciu minut.

Dane łowiska
W okolicy