Jezioro Kamień

Jezioro Kamień jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynkowych mieszkańców Trójmiasta.

Jest to jezioro rynnowe o powierzchni 53,2 ha i maksymalnej głębokości 31,9 m. Leży w powiecie wejherowskim około 25 km od Gdyni. Mimo dość dużej presji wędkarskiej zbiornik jest jednym z lepszych łowisk w okolicach Trójmiasta. Może obdarować wędkarzy pięknymi leszczami, linami, szczupakami, okoniami i – niestety rzadko – sumami. Występują tu również płocie, karpie, węgorze i sandacze. Urozmaicona linia brzegowa z licznymi zatoczkami pozwala na wybór ciekawych miejsc dostosowanych do preferowanej metody połowu.

Ulubioną metodą wędkujących na Kamieniu jest gruntówka z koszyczkiem zanętowym i lekka żywcówka ze spławikiem. Jako przynęty do połowu białej ryby stosowane są białe i czerwone robaki oraz kukurydza konserwowa. Do metody żywcowej używane są małe płotki, kiełbie i słonecznice, przysmak tutejszych okoni.

Brodzący ze spinningiem mogą liczyć na ładne szczupaki, które nie uległy „gumowej” modzie i nadal chętnie atakują stare, dobre wahadłówki. Na średniej wielkości kopyta łowi się tutaj oprócz szczupaków także ładne okonie i czasem sandacze. Godnym polecenia miejscem na drapieżniki jest brzeg od ulicy i drugi, z dużą liczbą pomostów, z południowej strony jeziora.

Sekrety łowiska

Bardzo skuteczną przynętą na ryby spokojnego żeru jest larwa chruścika, którą na haczyk zakładamy bez domku albo z domkiem,.

Informacje

Gospodarzem wody jest Okręg Gdański PZW. Dojazd jest bardzo łatwy. Zarówno

z Gdańska, jak i z Gdyni kierujemy się przez Chwaszczyno na Szemud. Jezioro znajduje się tuż przy drodze, w miejscowości o tej samej nazwie, czyli Kamień.

Dane łowiska
W okolicy