Łowisko Zezuj

Łowisko specjalne Zezuj zlokalizowane jest pomiędzy Olsztynem a Olsztynkiem. Jego powierzchnia nie jest zbyt duża, bo wynosi tylko 4 ha, ale to bardzo rybna woda.

Jadąc od Olsztyna mijamy Miodówko i skręcamy w prawo do wsi Zezuj. Łowisko jest widoczne z drogi. Ma dość mętną wodę i muliste dno. Jego średnia głębokość wynosi 1,5 m a maksymalna 3,5 m. Łowisko jest otoczone lasami i bagnami. Na terenie obiektu znajduje się ogrodzony parking oraz zaplecze gastronomiczne, a opiekun wody chętnie służy pomocą a także fachową poradą.

Gospodarz systematyczne zarybia akwen, dzięki temu można tu łowić różnej wielkości okazy karpia, szczupaka, lina, suma, jesiotra, płoci, okonia, leszcza i pstrąga tęczowego. Wolno wędkować tylko z brzegu, ale do dyspozycji zbudowano różnorakie stanowiska, w tym zadaszone miejsca – pomosty, jak również wiaty typu „grzybek” z paleniskiem i grillem. Zezuj jest świetnym miejscem do wypoczynku z całą rodziną.

Gospodarz łowiska ogranicza nęcenie do 0,5 kg zanęty na jednego wędkarza. Na tym łowisku karpie najlepiej łowić na kukurydzę i robaki oraz na kulki proteinowe. Trafiają się sztuki 8 – 11 kg. Drapieżniki łowi się na spinning, a skuteczne są mocno błyszczące wahadłówki oraz jasne gumy. Gospodarz pozwala wypuścić karpia, ale chce, żeby zabierać inne ryby, więc na terenie łowiska znajdują się specjalne stanowiska do oprawiania ryb. Można tu również wypożyczyć  wędkę oraz niezbędny sprzęt wędkarski.

Sekrety łowiska:

Największe karpie łowi się na zestaw gruntowy z kulką proteinową, a zapachami najczęściej stosowanymi przez stałych bywalców są: krewetka, halibut i krab.

Informacje:

Na łowisku pobierane jest opłata za wstęp raz osobno za złowione ryby Wypożyczenie wędki kosztuje 10 zł. Regulamin łowiska jest dostępny pod adresem www.zezuj.pl/index.html

Ryby: karp, szczupak, lin, sum, jesiotr, płoć, okoń, leszcz, pstrąg.

Przynęty: kukurydza, kulki proteinowe, białe i czerwone robaki, błystki, gumy.

Dane łowiska
W okolicy