Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Barding

Jezioro Barding jest położone w powiecie międzychodzkim, w gminie Sieraków. Jest propozycją dla łowców dużych okazów karpi.

Powierzchnia akwenu wynosi 13,9 ha, średnia głębokość – 7,3 m, a maksymalna – 15,8 m. Zbiornik ma owalny kształt, jest położony w zagłębieniu terenu, dzięki czemu jest osłonięty od wiatru. Dno nie jest zróżnicowane, partie przybrzeżne są piaszczyste. Jezioro Barding jest wygodne do łowienia ze względu na liczne przerwy w pasie przybrzeżnej roślinności oraz łagodnie opadające stoki. Nie ma tu problemu z rozstawieniem stanowiska karpiowego czy rozbiciem namiotu nad brzegiem wody. Barding to intrygująca propozycja dla miłośników karpiarstwa. Do końca lat 90. prowadzona była w tym zbiorniku hodowla karpi, dlatego do dziś pływają tu duże okazy cyprinusów, które skutecznie łowi się na zestawy włosowe. Najlepszą porą na udaną karpiową zasiadkę jest sierpień, wrzesień i październik. Wędkarze cieszą się również z występującej tu populacji węgorza, którego złowienie jest najbardziej realne podczas nocnych zasiadek z rosówką bądź pęczkiem czerwonych robaków. Chcąc złowić węgorza, wystarczy sporządzić prosty gruntowy zestaw. Z innych drapieżników spotykamy tu szczupaki i okonie, które w głębokiej wodzie mają dobre warunki do życia i rozwoju i dobrze biorą na gumy. Zbiornik cechuje się przejrzystością wody wynoszącą około 100 cm.

Sekrety łowiska:

Dobrą i selektywną przynętą na karpie są duże kulki proteinowe położone na dywanie z kukurydzy i pelletu zanętowego. Jeśli zastosujemy mniejsze kulki, może się zdarzyć przyłów w postaci złotego ??????.

Informacje:

Właścicielem jeziora Barding jest Szymon Jurgowiak, tel. 612 952 017. Jednodniowe licencje na wędkowanie kosztują 15 zł, a opłata za cały sezon wynosi 360 zł.

Dane łowiska
W okolicy