Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Kanał Warta w Szczecinie

Kanał Warta jest odnogą Basenu Górnośląskiego Łowisko zawdzięcza swoją nazwę elewatorowi Warta stojącemu w jego środkowej części.

Długość akwenu wynosi 400 m, szerokość 60-80 m a głębokość 6-7 m. Występują w nim duże wahania wody. Wędkować można tylko na południowym brzegu. Pozostałe brzegi są ogrodzone płotem – to teren portu, w którym łowić nie wolno. Na spławik lub feeder łowi się w kanale leszcze, krąpie, rozpióry, płocie i wzdręgi. Spad skarpy jest na mniej więcej piątym metrze od brzegu i jest to najlepsze miejsce na położenie zestawu. Na dobre wyniki można liczyć od marca do listopada. Nie potrzeba nęcić przez kilka dni. Do skutecznego łowienia wystarczy podstawowa, niedroga zanęta z atraktorem na płoć lub leszcza, puszka kukurydzy, biały i czerwony robak lub ochotka .Ciekawostką łowiska są liny. Biorą od maja do września, a dobre linowe miejscówki znajdują się na końcu kanału przy samej bramie wjazdowej na teren portu. Z drapieżników występują w kanale sandacze, okonie, szczupaki, bolenie i sumy. Rewelacyjne wyniki przynosi boczny trok, zwłaszcza na okonie, natomiast na sandacze dobry jest przede wszystkim drop-shot, choć bywają dni, że lepszy jest klasyczny opad. Warto też zasadzić się z trupkiem na sumy. Szczupaków nie jest dużo, ale czasem dają się łowić na spinning – dobre jest białe kopyto z niebieskim grzbietem i czerwonym ogonkiem. Na okonia polecam zielone i żółte paprochy, a latem czerwone z brokatem. Sandacze lubią tu gumy perłowe, białe i seledynowe.

Sekrety łowiska

Jesienią i zimą dobre brania sandaczy i okoni trwają od rana do godziny 11-12, a później między 15 a 19. Na suma dobrą przynętą jest płoć, a na bolenie woblery i klasyczne ołowianki.

Informacje

Akwen podlega pod Urząd Morski w Szczecinie. Obowiązuje  tu nieco inny regulamin niż na wodach PZW, a niezbędne informacje można znaleźć na stronie www.oirm.szczecin.pl, tel. 91 432 25 50. Auto zostawiamy przy ul. Basenowej, ale można podjechać tramwajem – linie 2, 7, 8, lub autobusem – linie A, B, C, D, E, G.

Dane łowiska
W okolicy