Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Pisz

Jezioro Pisz, położone około 20 km na wschód od Olsztyna, to dobre miejsce, by połączyć przyjemność wędkowania z rodzinnym wyjazdem.

Powierzchnia akwenu wynosi ponad 208 ha. Maksymalna głębokość przekracza 25 m. W środkowej części jeziora znajduje się duża, blisko 20-hektarowa wyspa, która dzieli je na dwie części. Jezioro otaczają lasy i łąki. Linia brzegowa jest bardzo rozwinięta, z zatokami i trzcinowiskami. Pisz charakteryzuje się mocno ograniczonym dostępem do brzegu. Dlatego nawet w sezonie jest tu cicho i spokojnie. Najlepszy dojazd do wody można znaleźć w rejonie miejscowości Tumiany. Znajduje się tutaj duże pole namiotowe położone nad samym jeziorem oraz kwatery prywatne. Chcąc łowić z łodzi, która na tym akwenie bardzo się przydaje, najlepiej przywieźć ją ze sobą. Na jeziorze obowiązuje zakaz używania jednostek z silnikami spalinowymi.

W jeziorze występują przede wszystkim płocie, leszcze, liny i wzdręgi. Sprawdza się typowa odległościówka oraz lekka gruntówka. Warto stosować selektywne przynęty – kukurydzę czy pęczki czerwonych robaków. Urozmaicone dno stwarza dobre warunki dla drapieżników. Spinningiści najczęściej łowią szczupaki i okonie. Niespodzianką może być sandacz czy sum. Nocą warto spróbować węgorzowej zasiadki z brzegu
z rosówką czy martwą rybką jako przynętą.

Sekret łowiska

Dobrym wiosennym łowiskiem jest ujście rzeczki płynącej przez Jezioro Tumiańskie.

Informacje:

Gospodarzem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie Bartołty Wielkie. Zezwolenia można wykupić w sklepie wędkarskim w Barczewie lub w ośrodku Stary Folwark. Ceny w 2012 roku: 2 dni – 20 zł, tydzień – 45 zł. Dojazd z trasy Olsztyn–Mrągowo. W okolicy organizowane są spływy kajakowe.

Dane łowiska
W okolicy