Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Łasińskie

Jezioro Łasińskie leży na styku Pojezierza Chełmińskiego i Iławskiego. Jest pierwszym większym jeziorem znajdującym się przy trasie nr 16 łączącej Grudziądz z Olsztynem.

Jezioro Łasińskie, położone wśród łąk i lasów liściastych, ma 160 hektarów powierzchni. Jest płytkie – maksymalna głębokość nie przekracza 5 m, lecz mimo zdarzającej się w bardzo ciężkie zimy przyduchy jest żyzne i rybne. Jezioro otaczają trzciny, a roślinność zanurzona jest bogata. Dno piaszczyste, miejscami muliste. Cechą charakterystyczną są liczne górki i rafki kamienne. W jeziorze występują okonie, szczupaki i sandacze, a także dorodne płocie i liny. Nie brakuje wszędobylskich leszczy i wzdręg. Drapieżniki łowi się na lekkie przynęty spinningowe. Na paproch często biorą ponad 30-centymetrowe okonie. W mętnej wodzie uniwersalną i chętnie atakowaną (zwłaszcza przez szczupaki) przynętą jest średniej wielkości lekka wirówka.

Sekrety łowiska

Grube, przeszło półkilogramowe płocie łowi się w Jeziorze Łasińskim na gruntówkę ze sprężyną wyrzucaną bardzo daleko od brzegu. Na haczyk najlepiej założyć dwa ziarna kukurydzy. Na okonie ustawiamy się na kamiennych górkach – biorą na paproch lub wirówkę.

Informacje

Jezioro należy do ZO PZW w Toruniu. Dzienne zezwolenie kosztuje 10 zł, natomiast trzydniowe – 20 zł. Aby legalnie wędkować, wystarczy potwierdzenie przelewu z banku. Nad jeziorem można wypocząć w bardzo dobrych warunkach oraz wypożyczyć łódź w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Casus przy ul. Sportowej, tel. (0) 56 466 41 85. Właściciel ośrodka jest wędkarzem i chętnie udzieli wszelkich informacji o jeziorze.

Dane łowiska
W okolicy