...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Brody Iłżeckie

Zbiornik na rzece Kamiennej, w województwie świętokrzyskim, jest ciekawym miejscem zarówno dla miłośników białorybu, jak i dla wędkarzy lubiących łowić ryby drapieżne.

Brody mają powierzchnię około 260 ha. Głębokość na wlocie rzeczki poza korytem wynosi około 2–2,5 m, a w korycie 4–5 m. Przy zaporze koryto nie jest już wyraźnie wyczuwalne, dno jest miękkie, z pojedynczymi karczami, a głębokość dochodzi do 7 m. W okresie wiosennym Brody Iłżeckie są dobrym łowiskiem leszczy, jazi i płoci. Można trafić naprawdę grube sztuki. Podwyższona woda przy wlocie Kamiennej powoduje, że wlot rzeki do zbiornika staje się najlepszym wiosennym miejscem. Powstaje wówczas zarośnięte rozlewisko. Spinningiści łowią okonie. Z dobrego miejsca można wyjąć dużo ładnych sztuk. Maj jest tu miesiącem szczupaka, a czerwcowe noce są królestwem sandaczy. Większość wędkarzy łowi je metodą gruntową na trupka. Niektórzy próbują sił ze spinningiem. Twarde kanty koryta są miejscem bytowania okoni i sandaczy. Ładne ryby trafiają się przy betonach od strony torów kolejowych. W czerwcu najlepszą przynętą jest białe 7-centymetrowe kopytko, jesienią trzeba wstrzelić się z kolorem w aktualne gusta sandaczy. Raz będzie to motor oil, innym razem żółty lub seledynowy fluo. Jesienią sandacze łowi się głównie w okolicach zapory.

Sekrety łowiska

Okonie lubią tu paprochy i nieduże kopytka w kolorze motor oil. W cieplejszym okresie występuje zakwit wody i granica czystej wody z zakwitniętą jest dobrym miejscem brań

Informacje

Woda należy do PZW Kielce. Brody Iłżeckie znajdują się przy trasie Starachowice–Ostrowiec Świętokrzyski, 11 km od Starachowic. Jest to zbiornik łatwo dostępny. Do większości miejsc dotrzemy samochodem. Na zbiorniku obowiązuje zakaz używania zanęt.

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.