...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Rzeka Wisła w rejonie Kiezmarka

Dolny odcinek Wisły w okolicy mostu w Kiezmarku to jedno z najpopularniejszych łowisk w tym rejonie.

Wisła na wysokości mostu drogowego na trasie E7 to potężna, szeroko rozlana rzeka. Nadbrzeżny krajobraz podobny jest do tego w środkowej części rzeki, jednak tutaj Wisła jest głębsza, płynie wolniej. Na opisywanym odcinku można znaleźć wiele umocnień, opasek, główek. Najlepsze i najczęściej odwiedzane ostrogi znajdują się na wschodnim brzegu rzeki, w bezpośrednim sąsiedztwie mostu. Doskonały dojazd znajduje się również na drugim brzegu, w rejonie wsi Laszkowy. Wędkarze łowią metodami spławikowymi i gruntowymi przede wszystkim leszcze, płocie, klenie, jazie, certy. Jedne z ciekawszych miejsc to klatki między ostrogami, często z prawie stojącą wodą. Najskuteczniejsze przynęty to czerwone oraz białe i barwione robaki. Zanętę warto doprawić intensywnym, markowym zapachem.

Z drapieżników dominują szczupaki, okonie i bolenie. Zwłaszcza bolenie występują licznie i w zaskakujących rozmiarach. Sporadycznie trafiają się wymiarowe sandacze. Jedną z największych atrakcji opisywanego odcinka są dorodne „morskie” węgorze. Egzemplarze ponadkilogramowe nie są niczym nadzwyczajnym, a trafiają się na tyle często, że warto poświęcić wyprawę właśnie tym rybom.

Opisywany odcinek Wisły znajduje się mniej więcej godzinę jazdy samochodem z kurortów na Mierzei Wiślanej, więc może być doskonałym pomysłem na niepogodę nad morzem czy jako odskocznia od plażowania.

Sekret łowiska

Najskuteczniejszy sposób na węgorze to jedna–dwie rosówki podane na gruntówce z długim przyponem w miejsce z równym, spokojnym nurtem.

Informacje
Gospodarzem łowiska jest ZO PZW Gdańsk. Obowiązuje dodatkowa opłata na tym odcinku rzeki. Dojazd z trasy nr 7 Warszawa–Gdańsk.

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.