Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Łowisko Mała Wisła 1 – odcinek nizinny

Łowisko Mała Wisła 1 – odcinek nizinny

Nizinny odcinek specjalny Wisły znajduje się tuż poniżej najlepszego w Polsce łowiska pstrągów potokowych. Tutaj można skutecznie łowić niemal wszystkimi metodami.

Górną granicą łowiska jest jaz w Kiczycach koło Skoczowa, zaś dolną most drogowy w miejscowości Strumień. Mimo że odcinek ma niespełna 20 km, to jest on tak ciekawy, że na jego poznanie potrzeba przynajmniej kilku dni.

Tuż poniżej jazu w Kiczycach, na wysokości miejscowości Ochaby, Wisła wygląda jak górski potok. Są tu betonowe progi, bystrza i spokojniejsze płanie z kamienistym dnem. Od Drogomyśla progów i bystrzyn jest mniej, za to przybywa długich, głębszych płani. Wisła powoli staje się rzeką nizinną. Jej średnia szerokość wynosi 25 m. Głębokość jest różna – najgłębsze są odcinki poniżej Drogomyśla, gdzie trafiają się doły ponad 3-metrowe.

Ryby

Pstrągi, lipienie, klenie, jelce, płocie, okonie, szczupaki, sandacze, większe okonie, leszcze, brzany, świnki, miętusy.

Sekrety łowiska

Odcinek nizinny jest połączony ze stawami hodowlanymi za pośrednictwem młynówek i dopływów. Często w ich ujściach gromadzą się piękne ryby, także uciekające ze stawów. Ciekawostką są przypadki złowienia tu dużych jesiotrów.

Przynęty

Ciasta, ziarna zbóż, białe i czerwone robaki, błyski obrotowe, woblery.

Informacje

Gospodarzem łowiska jest PHP AP (Maciej Wilk), 43–100 Tychy. Jednodniowa licencja kosztuje 15 zł. Można ją wykupić bezpośrednio nad wodą, na stacji benzynowej w Drogomyślu. Informacje u strażników – tel.: (0) 660-296-997.

Dane łowiska
W okolicy