...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Gosławickie

Nad Jeziorem Gosławickim usytuowana jest elektrownia Pątnów, która odprowadza do niego ciepłą wodę. Dlatego akwen ten nigdy nie zamarza.

Charakterystyka

Jezioro leży w północnej dzielnicy Konina – Gosławicach. Ma powierzchnię prawie 380 hektarów. Jest płytkie – średnia głębokość nie przekracza 3 m.

Woda w jeziorze jest mało przejrzysta. Brzegi są niskie, mało urozmaicone, w większej części wybetonowane. Z wędkowaniem nie ma najmniejszych problemów. Dno jest miękkie, bardzo łagodnie opada w głąb jeziora. Pas przybrzeżny gdzieniegdzie jest urozmaicony kępami trzcin.

Ryby i techniki łowienia

W ciepłej wodzie akwenu ryby intensywnie żerują przez cały rok. Rosną szybko i osiągają duże rozmiary. Szczególnie dotyczy to karpi, amurów i tołpyg. W podgrzanych wodach można je łowić nawet w zimie.

W akwenie żyją także: płocie, leszcze, klenie, karasie, liny, szczupaki, okonie, węgorze i sumy. Najczęściej łowi się niewielkie sztuki, ale wprawni wędkarze regularnie chwalą się okazami.

Na Gosławickim króluje metoda gruntowa. Tak łowi się większość dużych ryb. Na kulki proteinowe biorą karpie i amury, na owoce (np. wiśnie) – amury i klenie, na pszenicę, kukurydzę, płatki owsiane – płocie i leszcze. Białe robaki przyciągną jedynie drobnicę.

Sekrety łowiska

Tajną superprzynętą na tym łowisku jest ciasto z kaszy manny gotowanej z karmą dla ryb. Formuje się je w duże kulki i zakłada na haczyki nr 2-6.

Miejscowi łowcy są przekonani, że najlepsze wyniki osiąga się przy mocno sfalowanej powierzchni jeziora. Wówczas łowią głównie na zestawy z koszyczkiem zanętowym.

Informacje dodatkowe

Gospodarzem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie „Gosławice”, tel. (063) 242 73 17. Pozwolenia na wędkowanie dostępne są w siedzibie Gospodarstwa: Gosławice, ul. Rybacka 2. Tu trzeba zapoznać się z regulaminem obowiązującym na łowisku.

Noclegi można znaleźć w Koninie, a w sezonie letnim nad pobliskimi jeziorami konińskimi.

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.