...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Rozlewisko Będargowo koło Szczecina

Rozlewisko między polami przy wsi Będargowo i Karwowo to piękne i dzikie łowisko.

Średnia głębokość wynosi około 1 metra, maksymalna – nawet 2,5 metra. Dno jest urozmaicone, ze sporą ilością zaczepów. To dobre łowisko spławikowe. Głównymi poławianymi gatunkami są karasie obydwu gatunków, liny i karpie. Z innych ryb można liczyć tutaj na plocie, okonie, wzdręgi i szczupaki. Dobre wyniki wędkarze osiągają od maja do października. Rewelacyjną przynętą na liny są ziemniaki i czerwone robaki. Aby połowić, wcale nie trzeba nęcić przez kilka dni. W upalne dni wspaniale bierze wzdręga na białe robaki lub ciasto. Nie wolno zapomnieć o kukurydzy jako doskonałej przynęcie i zanęcie. Częstym przyłowem przy zasiadce na lina jest karp. Na okonia warto założyć na haczyk czerwonego robaka, na szczupaka najlepszą przynętą jest żywiec. Spinning sztuczną przynętą jest trudny ze względu na zaczepy. Dojazd nie jest łatwy. Z powodu braku utwardzonej drogi od strony Będargowa większość wędkarzy właśnie z powodu dziur i nierówności na drodze zostawia swoje auta koło cmentarza. Dojazd od strony Karwowa jest lepszy, ale stąd znacznie dalej do dobrych miejscówek. Warto rozmawiać z miejscowymi stałymi bywalcami nad rozlewiskiem, którzy nierzadko podpowiedzą, jak dobrać się do miejscowych okazów. Podsumowując, jeśli ktoś z Was marzy o wędkarskiej sielance pośród łąk i pól, jest to idealne miejsce i rzadko wędkarze schodzą z tej wody o kiju.

Sekrety łowiska

Najlepsze miejscówki są po zachodniej stronie rozlewiska. Dobre miejsce to cała zatoka od strony Będargowa. Liczne dołki występują w północno-wschodniej części akwenu – to dobre miejscówki zwłaszcza w chłodniejsze dni letnich miesięcy.

Informacje

Gospodarz łowiska jest nieznany – strażnicy do tej pory dopuszczali łowienie na tzw. białą kartę. Trzeba jednak pamiętać, że na każdej wodzie powierzchniowej połów ryb reguluje ustawa o rybactwie wraz z aktami wykonawczymi. Trafić można tutaj, jadąc autem drogą koło cmentarza w Będargowie lub polną drogą ze wsi Karwowo.

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.