...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Dąbrowa Mała

Jezioro to jest mniejszą siostrą Dąbrowy Wielkiej, opisanej już wcześniej na łamach „Wędkarskiego Świata”. To także świetne łowisko.

Akwen o powierzchni 174 hektarów, ze średnią głębokością 10 metrów, a maksymalną 35 m, stanowi nie lada atrakcję dla wędkarzy. Jest to typowy zbiornik rynnowy, z urozmaiconą linią brzegową i ciekawym dnem. Od strony północnej brzegi są strome, zalesione, od południowej bardziej płaskie, z licznymi podmokłymi łąkami i pastwiskami. Od południa wypływa rzeka Wel.

Dostęp do jeziora z brzegu jest dobry. Dlatego ryby spokojnego żeru łowi się niemal wszędzie. Łupem wędkarzy padają głównie płocie, leszcze i liny. Z drapieżników łowi się szczupaki i okonie. Szczupaki często biorą na podwodnych stokach lub przy trzcinach. Sprawdza się trolling. Okonie preferują nieco płytsze partie jeziora porośnięte roślinnością zanurzoną, gdzie grupuje się drobnica. Dobrymi łowiskami garbusów są wpływ rzeki Wel oraz kanał łączący Dąbrowę Wielką z Małą. Sprawdzają się twisterki motor oil i fioletowe. Warto mieć również małe obrotóweczki.

Ryby

Płoć, leszcz, węgorz, szczupak, okoń, lin

Przynęty

Ziarna zbóż, białe robaki, ochotka, kukurydza, twistery, woblery

Sekret łowiska

Niewątpliwie atrakcją akwenu są dorodne płocie. Łowi się je zarówno zimą -na ochotki lub pinki, jak i latem – z gruntu i na spławik, na kukurydzę i białe robaki.

Informacje

Dzierżawcą jeziora jest Gospodarstwo Rybackie Warlity. Można wędkować z łodzi, łowienie po zmroku jest zabronione. Zezwolenia do nabycia w pobliskim Działdowie i Ostródzie. Kwatery i łódkę można wynająć we wsi Dąbrówno. Do jeziora można dojechać z Warszawy drogą E7. W miejscowości Rychnowo należy skręcić w lewo. Dalej trzeba jechać przez Samin drogą 542 aż do samego Dąbrówna. Jezioro znajduje się po prawej stronie drogi, po lewej jest Dąbrowa Wielka – łowisko licencyjne.

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.