Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Zalew Kielecki

Niedaleko centrum Kielc znajduje się miejsce, gdzie można odpocząć z wędką, przyjemnie spędzić czas. Tym miejscem jest Zalew Kielecki.

Zalew został utworzony na Silnicy. Jego głębokość wynosi od 0,5 m do około 3 m. Podstawowym poławianym gatunkiem jest płoć. Przeważają ryby do 20 cm, ale gdy dopasujemy się do ich gustu, możemy trafić na sztuki do 30 cm. W zanęcone łowisko mogą wejść jazie, karpie, liny. Wędkarze łowią metodą spławikową, batem lub tyczką. Ryby chętnie biorą blisko brzegu. Najlepsza pora połowów przypada na poranne godziny. Dość częstym przyłowem są okonie. Chętnie zjadają białe i czerwone robaki. Z drapieżników wędkarze mogą liczyć na szczupaki. Przeważają drobne sztuki, ale wymiarowe też się trafiają. Chętnie atakują małe, lekkie wahadłówki, perłowe gumki i obrotówki. Okonie biorą też na sztuczne przynęty. Najlepsze są paprochy w kolorze motor oil, herbaty oraz żółte. Uwiązane na bocznym troku są chętnie atakowane przez pasiastych drapieżców. W porze zimowej wędkarze próbują swoich sił na lodzie. Kilka dni odwilży powoduje, że uaktywniają się płocie. Garść zanęty i ochotki zanętowej powinna zwabić ładne ryby. Od pewnego czasu prowadzone są zarybienia sumem. Jeśli wędkarze pozwolą dorosnąć im do godnych rozmiarów, mogą być nie lada atrakcją łowiska.

Sekrety łowiska

Kukurydza na lekkim zestawie gruntowym jest selektywną przynętą na karpie i liny. Na szczupaki dobry kolor to miedziany.

Informacje

Zalew Kielecki znajduje się przy trasie 74, blisko centrum Kielc. Samochód można zostawić od ulicy Zagnańskiej, koło cmentarza, lub na parkingu przy przystani żeglarskiej. Możliwy również dojazd od osiedla Szydłówek, ale tu obowiązuje zakaz wędkowania w porze nocnej.

Dane łowiska
W okolicy