Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Staw Browarny w Łańcucie

Nazwa łowiska wzięła się od browaru, który kiedyś istniał i działał w tym miejscu. Zbiornik usytuowany jest w Łańcucie (woj. podkarpackie), przy wylocie ulicy Kraszewskiego w stronę Sokołowa Małopolskiego.

Staw Browarny to świetne miejsce na krótkie zasiadki. Powierzchnia akwenu wynosi około 1 ha, a głębokość waha się 0,5 do 2 metrów. Spotkamy tu głównie ryby spokojnego żeru: karpie, tołpygi, amury, karasie, płocie i leszcze. Łowisko jest zadbane, więc można w nim spotkać okazy przekraczające 10 kilogramów. Ponadto jest możliwe złowienie ryby innego gatunku, np. szczupaka, okonia, jazia lub klenia. Wędkarze preferują łowienie z gruntu, choć w stawie Browarnym wędkują również spinningiści i spławikowcy. Wśród polecanych przynęt znajdą się kukurydza, rosówki i białe robaki. Większe okazy karpi łowione są głównie na kukurydzę.

Zbiornik ma bardzo łagodne brzegi, w większej części porośnięte trawą. Bezpośrednio do lustra wody prowadzą specjalne schodki. Jedynie zachodnia strona jest wyłączona z wędkowania. Dno zbiornika jest dość muliste, latem obficie pokryte roślinnością, która tworzy swego rodzaju podwodną łąkę. Nie znajdziemy tam jednak twardych zaczepów i zawad. Co ważne, można dojechać samochodem do samego łowiska.

Sekrety łowiska: Największą jak dotąd złowioną rybą w Browarnym jest tołpyga, zwana pieszczotliwie przez wędkarzy Tosią. Jej waga sięgnęła 26 kilogramów.

Informacje: Teren łowiska administrowany jest przez Okręg PZW Rzeszów, ul. Akacjowa 36, tel. (17) 854 98 01 (02). Opiekę nad łowiskiem sprawuje koło wędkarskie PZW nr 20 w Łańcucie. Wędkować można na jedną wędkę od świtu do zmierzchu. Obowiązują zasady RAPR-u (łowienie nocą, dwie wędki). Wymiar ochronny karpia to 35 cm, dziennie można złowić dwie sztuki, natomiast limit dla lina wynosi 25 cm. Od 2011 roku wprowadzono górny wymiar karpia – 60 cm. Obowiązuje całkowity zakaz połowu amura.

Dane łowiska
W okolicy