...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Rzeka Odra koło Kostrzyna

Tu wszystko jest wielkie – rzeka, ostrogi, baseny, opaski. Ryby oczywiście również…

Charakterystyka

Odra w okolicy Kostrzyna jest bardzo ciekawym łowiskiem. To królestwo ostróg. Niektóre są niezwykle długie – na próżno szukać takich na wyższych odcinkach rzeki. Ale są też opaski, śródrzeczne rafki i krótkie odcinki podmytych burt brzegowych.

Brzegi są na ogół dostępne, choć gdzieniegdzie do ostrogi trzeba się przedzierać przez gęste trzcinowiska. Niestety, łowi tu bardzo wielu wędkarzy.

Ryby i techniki łowienia

Ten odcinek Odry słynie z okazałych leszczy, płoci i krąpi. Spinningiści mogą liczyć na szczupaki, okonie, bolenie, klenie oraz jazie. Nieco rzadziej trafiają się brzany, sandacze i sumy.

Spławikowcy łowią często na napływach ostróg. Stosują duże, wyporne spławiki i metodę przystawki. Solidny ciężarek utrzymuje przynętę w głębokim dole napływu. W ten sposób łowi się głównie grubaśne leszcze i krąpie. Przynętami są białe robaki i ciasta.

Spinningiści także buszują przy ostrogach. W przegłębieniach u nasady główki czają się szczupaki i okonie, a na szczytach także bolenie, klenie i jazie. W basenach i warkoczach można zapolować na sandacze i sumy.

Sekrety łowiska

Błystki wahadłowe powoli odchodzą w zapomnienie. Ale tutaj warto je mieć w pudełku. Szczególnie podczas polowania na szczupaki i bolenie. Dobre są zwłaszcza szerokie wahadła wykonane z lekkiej blachy.

Informacje dodatkowe

Gospodarzem łowiska jest ZO PZW w Gorzowie Wielkopolskim, tel.: (95)722 34 02. Nad wodę można dojechać drogami 118 (Kostrzyn-Słubice) i 139 (Rzepin-Górzyca). Noclegi: hotele w Kostrzynie, Słubicach i Rzepinie. Najbliższe sklepy wędkarskie znajdują się w Kostrzynie.

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.