...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Staw nr 3 w Rzemieniu

Staw nr 3 w Rzemieniu

Ten malowniczy akwen znany jest głównie jako królestwo karpi, amurów, szczupaków i okoni.

Staw w Rzemieniu to duża woda z licznymi trzcinowiskami i łanami grążeli tworzących dobre łowiska zarówno dla spinningistów, jak i dla miłośników zasiadki. Szczupaków jest bardzo dużo. Najczęściej łowi się ryby od 1,5 do 3 kg, ale trafiają się też 5-kilogramowe sztuki. Biorą na poppery, dżerki, wahadłówki i lekko obciążone gumy. Jest to również znakomite łowisko pięknie wybarwionych garbusów, które najłatwiej skusić paprochem lub małą wirówką z chwościkiem. Złowienie kilkunastu ładnych pasiaków i kilku szczupaków w dobry dzień nie jest problemem. Presja jest duża. Zwłaszcza w maju na staw nr 3 w Rzemieniu przyjeżdża wielu spinningistów. Latem przeważają wędkarze łowiący ryby niedrapieżne. Główną zdobyczą są karpie i amury, ale łowi się też leszcze, płocie i wzdręgi. Najbardziej popularna jest metoda spławikowa oraz feeder, ale nie brakuje wędkarzy łowiących karpie metodą włosową. Najpopularniejsze przynęty to groch, kukurydza i białe robaki oraz kulki proteinowe.

W okresie letnim wędkarze z okolicznych kół okręgu rzeszowskiego mają możliwość uczestnictwa w zawodach wędkarskich (spinningowych i spławikowych), które są tutaj organizowane i sponsorowane przez miejscowe koło wędkarskie w Mielcu. Na zwycięzców z poszczególnych kategorii czekają zawsze pamiątkowe puchary i cenne nagrody.

Sekrety łowiska: Na okonie sprawdzają się paproszki we wszystkich odcieniach zieleni z brokatem. Skutecznym rozwiązaniem jest również zastosowanie zestawu z bocznym trokiem.

Informacje: Teren łowiska jest administrowany przez Okręg PZW Rzeszów, ul. Akacjowa 36, tel. 854 98 01 lub 02. Gospodarzem łowiska jest koło PZW WSK „PZL – Mielec”. Obowiązuje zakaz łowienia metodą trollingową. Na łowisku mogą łowić wędkarze, którzy uiścili opłatę okręgową na wody nizinne lub górskie Okręgu Rzeszów lub innego okręgu, z którym Okręg Rzeszów zawarł porozumienie, oraz dodatkowo opłatę „zbiorniki wodne – Rzeszów”.

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.