Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Buszewo

Buszewo znajduje się w miejscowości o tej samej nazwie, w wielkopolskiej gminie Pniewy.

Buszewo jest typowym jeziorem Pojezierza Poznańskiego. Powierzchnia akwenu wynosi 50 ha, a średnia głębokość – około 8 m. Dno łowiska ma urozmaicony, pagórkowaty kształt, a strefy przybrzeżne pokryte są warstwą piasku. Tak rozwinięta struktura łowiska pozwala na szybki rozwój organizmów żyjących w wodzie. Łowisko zarybiane jest głównie karpiami, linami, leszczami oraz szczupakami. Oprócz tych ryb występują tu również węgorze i ponadkilogramowe karasie. Główną techniką stosowaną w Buszewie jest metoda gruntowa z ołowianym ciężarkiem, koszyczkiem zanętowym lub zestawem włosowym. Jeśli wędzisko zaopatrzymy w sprężynę lub koszyk, mamy szansę na udany połów przede wszystkim leszczy, linów i karasi. Karpie, które dają się skusić na kulki proteinowe, zazwyczaj łowi się latem. Jeśli natomiast sporządzimy najprostszy zestaw, w skład którego wchodzi przelotowa oliwka o wadze 60 g i duży haczyk z czerwonymi robakami, mamy szansę na łowienie okoni oraz węgorzy, które są aktywne głównie nocą. Jest to jedno z nielicznych jezior, w których złowienie węgorza przekraczającego 1,5 kg nie jest sensacją. Na szczupaki najlepsza jest obrotówka. Na urodzajność jeziora ma wpływ przede wszystkim racjonalna i uczciwa gospodarka pana Szymona Jurgowiaka.

Sekrety łowiska:

Łowisko obfituje przede wszystkim w leszcze, więc jako dodatek do zanęty polecam brasem podawany w dużych proporcjach, a na hak radzę założyć gnojaczki.

Przynęty:

Czerwone robaki, białe robaki, kukurydza, kulki proteinowe, obrotówki

Ryby:

Leszcz, lin, karp, węgorz, karaś, szczupak

Informacje:

Brak możliwości połowu z łodzi w pełni rekompensuje wygodny brzeg łowiska. Akwen podlega Jeziorowo-Stawowemu Gospodarstwu Rybackiemu w Lutomiu, tel. (61) 291 05 61. Dojazd: Poznań–Podrzewie–Otorowo–Lubosina–Buszewo.

Dane łowiska
W okolicy