Zbiornik zaporowy Nowa Wieś

Pomiędzy miejscowościami Terliczka i Nowa Wieś znajduje się niewielki zbiornik zaporowy o powierzchni około 2 ha. Jego głębokość wynosi od 0,5 do 4 m. Brzegi są intensywnie porośnięte roślinnością.

Zbiornik zaporowy w Nowej Wsi jest odwiedzany przez wędkarzy szczególnie latem, ponieważ jest to czas najintensywniejszego żerowania tutejszych ryb. Miejscowi łowią jednak z powodzeniem przez cały wędkarski sezon.

Zbiornik najczęściej okupują wędkarze łowiący metodą spławikową i gruntową. Miejsce to obfituje w ryby spokojnego żeru, takie jak: leszcze, amury, karpie, karasie oraz płocie i wzdręgi. Łowiący na spławik mogą liczyć na branie leszczy w granicach 2—3 kg oraz okazałych płoci. Gatunki te najłatwiej wprowadzić w łowisko, nęcąc zanętą z dodatkiem piernika. Ryby możemy przechytrzyć ziarnami kukurydzy konserwowej oraz dendrobeną. Wędkarze z okolicznych wiosek nęcą bardzo oszczędnie. Skład zanęty uzupełniają najczęściej kukurydzą i białymi robakami.

Akwen Nowa Wieś dyktuje trudne warunki spinningistom. Ze względu na dno oraz linię brzegową łowiska porośniętą bujną roślinnością nie trudno tu o liczne zaczepy. Dla łowiących na spinning jedynym rozwiązaniem, które może przynieść oczekiwany efekt, jest spinningowanie z pontonu.

Prowadząc srebrno-czarny ripper na lekkiej główce lub obrotówkę z szeroką paletką w strefie przypowierzchniowej łowiska, możemy liczyć na zdecydowany i agresywny atak szczupaka,

a w pobliżu trzcinowisk – na brania grubych okoni, które doskonale reagują na paproszki.

Sekrety łowiska:

Gdy zalew otuli ciemna noc, większość wędkarzy rezygnuje z dalszego łowienia. To błąd. Nocą w pobliżu trzcin gromadzą się stada leszczy, które najłatwiej sprowokować do brania kawałkiem chleba lub ziarnkiem kukurydzy.

Informacje:

Gospodarzem zbiornika zaporowego w Nowej Wsi jest Okręg PZW Rzeszów, 35-113, ul. Akacjowa 36, tel. (0) 17 85 49 801. Na łowisko najłatwiej dojechać trasą lubelską od strony Rzeszowa. Brzeg zbiornika zaporowego jest bardzo płaski, co umożliwia rozbicie namiotu.

Dane łowiska
Województwo
Powiat
W okolicy
Autorzy