...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Rzeka Bug – Ujście Bugu/ Zalew Zegrzyński

Ujście Bugu

Przyujściowy odcinek Bugu słynął przed laty z ogromnych sumów. Dziś już rzadko takie się tu spotyka, ale łowisko nadal warte jest odwiedzenia.

Bug w swoim dolnym biegu płynie szerokim korytem i zdecydowanym nurtem. Nie brakuje tu różnorodnych i ciekawych łowisk. W Bugu łowi się wszystkie rzeczne ryby spokojnego żeru, szczególnie leszcze i krąpie. Spinningiści mogą liczyć na szczupaki, sandacze, okonie i bolenie.

Dogodne miejsca do gruntowej zasiadki znajdują się m.in. w rejonie Popowa-Parceli, Kani Polskiej, Kuligowa. Na obu brzegach nie ma problemu z dostępem do wody, poza tym w sezonie miejscówki te są stale zanęcane. W poszukiwaniu odosobnionych miejsc warto przedostać się na jedną z licznych tu wysp. Do najciekawszych łowisk należy ogromna „krowia wyspa”, połączona z brzegiem betonową groblą, na którą nie można wjeżdżać samochodem. Interesujące miejsca znajdują się od strony nurtu i wspomnianej odnogi ze stojącą wodą. Jedną z jej atrakcji są dorodne krasnopióry, łowione lekkim, spławikowym zestawem. W odnodze występują licznie okonie, szczupaki i sandacze.

W sąsiedztwie rzeki pełno jest odnóg i starorzeczy. Z racji presji wędkarskiej
i kłusowniczej lepiej odwiedzać te na stałe połączone z rzeką. Ostatnie półtora, dwa kilometry rzeki to już cofka Zalewu Zegrzyńskiego. Warto popływać tu za drapieżnikami, szukając miejsc o jak najbardziej urozmaiconym dnie, a z brzegu urządzić gruntową zasiadkę.

Sekret łowiska

W Bugu pełno jest niewielkich sumów, które często biorą na rosówki
i czerwone robaki. Dlatego należy postawić na przynęty selektywne, zwłaszcza podczas nocnych połowów.

Informacje

Gospodarzem łowiska jest Okręg Mazowiecki PZW. Noclegi oraz łodzie znajdują się m.in. w Ośrodku Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Popowie, tel. (22) 782 71 62, oraz w przystani Koła PZW nr 3 w Serocku nad Zalewem Zegrzyńskim, tel. (22) 782 76 1

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.