Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Łowisko specjalne Okoń

Łowisko stanowią dwa stawy pożwirowe o powierzchni ok. 6 ha położone w Janówku 30 km na północ od Warszawy przy trasie nr 631 pomiędzy Nowym Dworem Mazowieckim a Nieporętem. Teren jest spokojny i otoczony lasem. „Okoń” to nakomite lekarstwo na bezrybie mazowieckich łowisk. Dużo ryb, dużo brań i komfortowe warunki wędkowania.

Okoń to łowisko specjalne ale z bogatym rybostanem. Obok typowo komercyjnych tęczaków żyją tu kilkunastokilogramowe karpie, łowi się piękne liny karasie okonie i szczupaki i sumy oraz egzotyczne sterlety i tołpygi. Zimą główną atrakcją są tęczaki ale wędkarze łowią też na mormyszkę płocie i okonie. Na brzegu łowiska znajduje się 25 wygodnych pomostów. Można też wypożyczyć łódź W dni powszednie nie ma tłoku ale w weekendy warto wcześniej zarezerwować miejsce. Są warunki do rodzinnego wypoczynku i latem wiele rodzin z tego korzysta. Pstrągi łowi się na krewetki i błystki, zaś latem na wszystkie ryby skuteczna jest kukurydza i białe robaki.

Informacje:

Łowisko Specjalne “Okoń” s.c.
ul. Nowodworska
05-124 Janówek
tel. kom.  606 686 682

Opłata za dzień wędkowania – 10 złotych dzień powszedni, 15 złotych weekendy i Święta. Oddzielnie płaci się za zabrane ryby z wyjątkiem okoni, płoci i karasi. Młodzi wędkarze do lat 18 pod opieką dorosłych łowią bezpłatnie. Parking na miejscu bezpłatny. Można wypożyczyć sprzęt wędkarski.

Sekrety łowiska – najlepszą przynętą na pstrągi są tu krewetki. Krewetkę podajemy na zestawie spławikowym lub zakładamy na niewielką główkę jigową i łowimy wędką do blaszki z twardym kiwokiem. Na mormyszkę z ochotką trafiają się ponadkilogramowe okonie i ładne płocie.

Latem świeżo wpuszczone tęczaki często utrudniają łowienie innych gatunków ryb, gdyż biorą na wszystkie możliwe przynęty we wszystkich warstwach wody.

Dane łowiska
W okolicy