...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Zdrójki

Jest to niewielkie jezioro położone niedaleko miejscowości Zdrójki. Sąsiaduje z polami, a urozmaiceniem krajobrazu są pojedyncze drzewa znajdujące się blisko wody.

Zdrójki to dosyć mała i płytka woda. Jego powierzchnia wynosi 5,4 ha, a maksymalna głębokość sięga 4,5 m. Występują tu okonie, szczupaki, liny, płocie, leszcze i karpie. Szczupaki atakują duże, białe i seledynowe kopyta. Okonie preferują zaś obrotówki i niewielkie gumki, ale chętnie też biorą na czerwone robaki i małego żywczyka rzuconego pomiędzy roślinność wodną lub w trzciny. Białe ryby najczęściej łowione są przez miejscowych wędkarzy na spławik z przynętą ustawioną przy gruncie. Wędkarze necą to z powodzeniem kukurydzą wymieszaną z chlebem chleb z dodatkiem wody. Najlepszą porą na połowu są miesiące od maja do września. Największe ryby najchętniej biorą rano i wieczorem, natomiast drobnica żeruje przez cały dzień. Brzeg jest na ogół dostępny dla wędkarzy, jedynie w niektórych miejscach przeszkodą mogą być zatopione gałęzie drzew.

Sekrety łowiska

Na przechadzkę wokół jeziora, czy to ze spinningiem czy to w poszukiwaniu stanowiska do zasiadki, warto zabrać ze sobą spodniobuty lub wodery, ponieważ w niektórych miejscach teren jest grząski.

Informacje

Gospodarzem jeziora jest Zygmunt Kuczborski. Zezwolenia można kupić w sklepie wędkarskim w Zdrójkach lub bezpośrednio u właściciela. Aby dojechać nad wodę należy dojechać do Zdrójek i tam zostawić samochód. Jezioro znajduje się w dole za miejscowością.

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.