...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Wadąg

Wadąg położony około 6 km na północny wschód od Olsztyna To jezioro o rozwiniętej linii brzegowej z trzema zadrzewionymi wyspami.

Aby dotrzeć nad jezioro, trzeba jechać z Olsztyna na północ do miejscowości Słupy lub Myki. Powierzchnia Wadąga wynosi 494,5 ha, głębokość maksymalna 35,5 m, a średnia 12,7 m. Brzegi przeważnie są wysokie i strome, z piaszczystymi plażami, częściowo zalesione. Brzeg północno-wschodni zajmują pola i łąki. Do wschodniej zatoki wpływa rzeka Pisa i potok Orzechówka, a z zachodniej wypływa rzeka Wadąg.

Wśród roślinności zanurzonej dominuje rdestnica połyskująca, a z roślin pływających grzybień i grążel. Szuwary, w których przeważa trzcina, pałka i sitowie, porastają większą część linii brzegowej, utrudniając bezpośredni dostęp do wody. Szerokość pasa roślinności wynurzonej sięga kilkudziesięciu metrów. Linia brzegowa dobrze rozwinięta z licznymi zatoczkami z mulistym dnem, które są dobrymi łowiskami linów, leszczy, płoci i szczupaków. Najładniejsze szczupaki łowi się na podwodnych stokach i wzdłuż pasa trzcin, gdzie trafia się duża płoć. Jeśli trafi się na odpowiednią pogodę i ciśnienie, w zasięgu możliwości wędkarzy są również ładne sandacze. Dobrymi miejscami do połowu sandaczy i okoni są okolice dużej wyspy, wpływu Pisy i wypływu Wadąga. Najlepszą metodą na leszcze jest feeder.

Sekrety łowiska: Podczas nocnej zasiadki bardzo dobrze sprawdza się gruntowy zestaw z martwą rybką lub rosówkami.

Informacje: Użytkownikiem jeziora jest Gospodarstwo Rybacko-Wędkarskie Olsztyn. Licencje są do nabycia w okolicznych sklepach wędkarskich lub mogą być opłacone przelewem (więcej informacji pod adresem www.grolsztyn.pl/cennik-licencji-gro). Koszt pozwolenia jednodniowego na wędkowanie 15zł, a d

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.