Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Mielno

Wschodnia część jeziora Mielno to nadal bardzo ciekawe łowisko.

Jezioro Mielno znajduje się kilkanaście kilometrów na północ od Nidzicy. Ma powierzchnię ponad 360 ha i wąski, podłużny kształt. Maksymalna głębokość przekracza 40 m. Jedną z jego cech charakterystycznych jest niezwykle przejrzysta woda. Mielno jest popularne wśród turystów i wędkarzy, jednak w opisywanym rejonie nawet w środku sezonu nie ma tłumów. Ten rejon jeziora jest trudno dostępny z brzegu. Łowisko otaczają szerokie pasy trzcin i prywatne działki, dlatego trzeba przywieźć ze sobą własny środek pływający, tym bardziej że na miejscu nie ma możliwości wypożyczenia łódki.

Spinningiści nastawiają się przede wszystkim na okonie, których jest tu zdecydowanie więcej niż w sąsiednich jeziorach. Ryby powyżej 30 cm nie należą do rzadkości. Najskuteczniejsze przynęty to gumy i woblery imitujące małe okonie. Warto zapolować też na szczupaki, choć możemy liczyć głównie na sukces ilościowy. Jedno z najlepszych łowisk to rejon jedynej w tej części jeziora wyspy. Spławikowcy łowią przede wszystkim płocie i leszcze. Płocie gustują w konserwowej kukurydzy, leszcze wymagają kilkudniowego nęcenia. W jeziorze występuje znaczna populacja linów. Egzemplarze o masie 0,5–0,8 kg trafiają się często przy spławikowych połowach z brzegu.

Sekret łowiska

W jeziorze jest bardzo dużo drobnych okoni, dlatego najskuteczniejsze przynęty na białą rybę to kukurydza, pęczak i makaron.

Informacje

Gospodarzem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie Szwaderki Sp. z o.o. Pozwolenie na wędkowanie można wykupić w sklepie wędkarskim w Olsztynku. Na jeziorze obowiązuje zakaz używania silników spalinowych. Dojazd z trasy nr 7 Warszawa–Gdańsk. Noclegi w prywatnych kwaterach lub na polu namiotowym w Waplewie.

Dane łowiska
W okolicy