...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Lichwińskie

Lichwińskie to jezioro rynnowe w kształcie prostokąta, o powierzchni 49 ha.

Jezioro Lichwińskie, znane też pod nazwą Lichwin, wchodzi w skład Sierakowskiego Parku Krajobrazowego. Łowisko położone jest na południowym skraju Puszczy Noteckiej. Północny brzeg zajmuje osada Lichwin, która wchodzi w skład sołectwa w Bucharzewie (powiat międzychodzki). Jest to typowe jezioro rynnowe o dużej głębokości.

Mimo pięknego krajobrazu na Lichwinie nie spotkamy wielu wędkarzy. Lichwińskie obfituje w karpie, liny, leszcze oraz szczupak. Na szczególną uwagę zasługują karpie. W sezonie letnim od lat przyjeżdżają tu nawet wędkarze z Niemiec, którzy specjalizują się w połowie cyprinusów. Słyszałem o karpiach 18 i 20 kg, które po sesji zdjęciowej wracały do wody. Dominującą techniką połowu jest metoda włosowa. Karpie z powodzeniem można wabić kulkami proteinowymi. Brzeg jeziora jest płaski, dlatego rozłożenie karpiowego obozu nie będzie problemem. W akwenie jest również dużo linów i leszczy, które można skutecznie łowić feederem i odległościówką, zakładając na haczyk ziarna zbóż i czerwone robaki. Szczupaki skutecznie wabi duża, srebrna wahadłówka prowadzona techniką opadu.

Sekrety łowiska:

W niektórych częściach jeziora znajduje się dużo zatopionych korzeni drzew. Są to najlepsze karpiowe fragmenty łowiska. Warto zastosować solidny zestaw.

Informacje:

Jezioro podlega Gospodarstwu Rybackiemu Sieraków, którego właścicielem jest Bernard Dorożała, ul. Wieleńska 16, tel. (61) 295 22 65. Licencje można wykupić w biurze. Brzeg łowiska ogólnie dostępny.

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.