...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Słoneczne w Szczecinie

Jezioro Słoneczne w Szczecinie to wspaniałe łowisko dla wędkarzy znudzonych Odrą. Kilka lat temu zostało przebudowane i wyczyszczone. Przepływa przez nie ciek Bukowa.

Jezioro ma wydłużony kształt, głębokość wody sięga 2,5 m, dno jest zamulone. Jest to dobre karasiowo-linowe łowisko blisko centrum miasta. Oprócz linów i karasi występują tu karpie, szczupaki, okonie i wzdręgi. Warto połowić na spławik. Medalowe karasie nie są tu rzadkością. Najlepszą przynętą i zanętą jest kukurydza. Dobre wyniki można mieć na feeder z koszykiem bez obciążenia, zwłaszcza w nocy. Ryby łowiłem tutaj od kwietnia do listopada. Najpóźniej złowiłem tu karasie i karpie 27 listopada. Doskonałym wiosennym łowiskiem jest wlot rzeczki od strony działek. Pierwsze wiosenne karasie można też dostać na południowym brzegu. W tym okresie najskuteczniejsze są rzuty tuż za pas przybrzeżnych traw, czyli 3–4 m od brzegu. Gdy w marcu lub kwietniu trafimy na słoneczny dzień, z całą pewnością złowimy karasia. Najlepszą wiosenną przynętą jest czerwony i biały robak. Rosówka też nie jest zła. W miarę ocieplania się wody coraz bardziej skuteczne stają się przynęty roślinne, takie jak kukurydza czy ziemniaki. Na spinning można złowić szczupaka. Dobre będą obrotówki z białą paletką i woblery płytkoschodzące. Trafiają się też duże okonie. Nie sposób zapomnieć o linach. Biorą na czerwonego robaka i ziemniaki, a karpie najchętniej zjadają białe robaki. Na jeziorze znajduje się drewniany taras widokowy. Niestety, łowienie z niego jest bardzo trudne ze względu na roślinność wodną.

 Sekrety łowiska

Na Słonecznym warto nęcić minimum dwie miejscówki, gdyż w weekendy akwen jest bardzo oblegany. Dobrym miejscem do złowienia szczupaka jest woda wokół Wyspy Miłości. Spokojne i samotne miejscówki są od ul. H. Derdowskiego, a także od strony działek. Aby złowić tu karpia, trzeba rzucić pod przeciwny brzeg, blisko pasa trzcin.

Informacje

Gospodarzem łowiska jest Okręg PZW Szczecin, tel. (91) 434 76 25. Bez problemu dojedziemy autem. Samochód można zostawić na ul. Ku Słońcu lub ul. Świerczewskiej. Możemy również dostać się tu komunikacją miejską – autobusem linii 53 oraz 60 lub tramwajem linii 8.

 

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.