Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Rogóżno

Rogóżno to jezioro znajdujące się na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim, na północ od Łęcznej. Swą nazwę zawdzięcza położonej wzdłuż zachodniego brzegu wsi Rogóżno.

Jego powierzchnia wynosi około 52 ha przejrzystej wody. Głębokość maksymalna to 24 m. Brzegi niezbyt dostępne, nie licząc paru nielicznych kładek. Porośnięte są gęstą, szeroką trzciną. W części północnej znajduje się ośrodek wczasowy z dużym pomostem, na którym można powędkować. Mieści się tam również całoroczna stanica wędkarska z wypożyczalnią łodzi. Można tu kupić drobny sprzęt wędkarski.

Dno schodzi łagodnie, jest raczej muliste, w strefie przybrzeżnej porośnięte bujną roślinnością. Najczęściej łowionymi rybami są szczupaki, okonie, leszcze, płocie, liny, sieje oraz dorodne karpie, którymi jezioro jest systematycznie zarybiane. Najlepiej dobrać się do okazałych ryb, łowiąc z łodzi. W poszukiwaniu drapieżników można pływać wzdłuż linii brzegowej, przeczesując rozległe blaty porośnięte rogatkiem i szukając podwodnych korytarzy, w których stoją szczupaki i okonie. Biorą tradycyjnie na kopyta, duże wirówki i wahadłówki. Na dorodne leszcze, liny czy karpie wędkarze ustawiają się za roślinami, na 5–6 m głębokości. Łowią na białe i czerwone robaki oraz kukurydzę i kulki proteinowe, oczywiście po wcześniejszym zanęceniu.

Miejscowe koło prowadzi aktywną gospodarkę zarybieniową, skutecznie zwalcza też kłusownictwo, możemy więc cieszyć się z dużej ilości okazałych ryb w tym naprawdę przeuroczym jeziorze.

Sekrety łowiska

Szczupaki z Rogóżna warto spróbować skusić na duże wirówki z zamocowanym do kotwicy ogonem twistera. Okonie dobrze reagują na metodę bocznego troka.

Informacje

Gospodarzem łowiska jest Koło nr 71 OSW Rogóżno, tel. (0) 81 462 56 95.

Noclegi – ośrodek wypoczynkowy i całoroczna stanica wędkarska, tel. (0) 81 757 04 48.Obowiązuje zakaz używania silników spalinowych.

Dane łowiska
W okolicy